با استفاده از این 4 مورد تنشهای در خانه ماندن را کاهش دهیم

به گزارش مجله زیتوا، در این روزهای در خانه ماندن، شاید تنش های بیشتری بین اعضای خانواده رخ دهد. با توجه به این 4 نکته کاربردی می توانیم تنش ها را به راحتی برطرف و دلخوری ها را کم تر کنیم. خبرنگاران زندگی با توجه به فشارهایی که در این روزها بر اعصاب هر یک از اعضای خانواده وارد می گردد راه هایی را گردآوری نموده است که بیشتر یکدیگر را درک کنیم و در خانه ماندن ها را سخت تر نکنیم.

با استفاده از این 4 مورد تنشهای در خانه ماندن را کاهش دهیم

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

1. کنترل تلویزیون را بدهید دست کسی که انتخاب دیگری ندارد

با توجه به کارهایی که می توانیم در خانه انجام بدهیم و حوصله مان هم سر نرود تلویزیون را بگذاریم برای کسی که راه دیگری برایش وجود ندارد مانند بچه ها و سالمندان. ما می توانیم هر فیلمی را در گوشی، لپ تاپ و تبلت نگاه کنیم، کتاب بخوانیم، کارهایی مانند نویسندگی و نقاشی انجام دهیم. خبرنگاران زندگی درباره هنرهایی که در 15 روز می توانید یاد بگیرید مطالبی تهیه نموده است که می توانید در ادامه بخوانید. حالا اگر بین سالمندان و بچه ها در خانه صلح برقرار نشد ترجیح بر این باشد که کنترل را به دست عظیم تر بدهیم و سر کودک را به یک مورد دیگر گرم کنیم؛ چرا که او بیشتر با تکنولوژی ارتباط برقرار می نماید. پدرعظیم و مادرعظیم های خانه با تکنولوژی راحت نیستند و حوصله ای برای درک آن ندارند علاوه بر اینکه به شدت روحیه حساسی دارند و باید مراقب غرور و عزت آنها بود.

2. به دنبال اخبار منفی نگردید

حدود چند سال پیش صفحه ای در روزنامه به نام اخبار حوادث چاپ می شد که بعدها از صفحه های روزنامه ها حذف شد، می دانید چرا؟ زیرا میل به خواندن اخبار منفی زیادتر از خواندن اخبار مثبت است و این صفحه بعد از مدتی برای افرادی که به طور مرتب پیگیری می کردند اعتیادآور بود و افسردگی به وجود می آورد. حالا جدای از این مورد که برخی ها عادت به خواندن اخبار منفی دارند، این اخبار فشارهای روانی ای بر ذهن می آورد که ناخودآگاه موجب مشاجرات و دعواهای کوچک تا عظیم می شود. خیلی از مشاجرات و بحث هایی که خانه صورت می گیرد به دلیل ساده لحظه ای که آن موقع رخ داده است بر نمیشود؛ بلکه پیش زمینه ای طولانی در پس ذهن ما دارد. همان عصبانتیت و ناامیدی ای که در وجود خود احساس می کنیم و نمی دانیم از کجا آب می خورد.

3. خانواده دشمنان ما نیستند و خانه زمین جنگ نیست

گاهی اوقات افراد به دنبال راهی می گردند که به دیگری ثابت نمایند اشتباه می نماید. حال بیایید درست فکر کنیم، اگر این ثابت کردن در زندگی 10 سال آینده شما اثری دارد به روش درست این کار را انجام دهید و اگر اثری ندارد پس لطفا اوقات خود و دیگران را تلخ نکنید و با کنترل کردن خود، دل کسی را نشکانید. اگر در خانه مسائل زیادی با اعضای خانواده دارید مطمئن باشید 50 درصد این مسائل به خود شما بر می شود. پس جواب را در خودتان پیدا کنید و مطمئن باشید اگر چیزی در جهان ارزش وقت گذاشتن و فکر کردن های طولانی و مکرر را داشته باشد، آن تنها خانواده است و این را متوجه نمی شویم تا زمانی که از دست شان بدهیم. تا قبل از آن که دیر شود به خودمان یاری کنیم.

4. گذشت داشته باشید و مراقب پدرها و مادرها باشید

پدرها و مادرها خود را حافظ خانواده می دانند و از منفعل بودن چندان خوش شان نمی آید. فرقی نمی نماید که آیا در این ایام سخت در خانه هستند یا مجبور به کار. به هرحال آنها می دانند خطری خانواده شان را تهدید می نماید و این عظیم ترین دغدغه هر سرپرست خانواده است. فرقی نمی نماید چه کسی سرپرست خانواده شماست به هر حال او در حال تحمل چنین استرس هایی است. سرپرست خانواده ممکن است مادر، برادر، خواهر یا عمو و دایی باشند. اگر در این دوران مشاجره ای صورت گرفت سعی کنید آنها را درک کنید و از ادامه بحث بپرهیزید. این دوران در خانه ماندن تمام و فراموش می شود ولی احترامی که شکسته شده یا دلی که از شما شکسته باشد، ترمیم آنها کار ساده ای نیست.

در این زمینه بخوانید

چرا وب گردی و پرسه زیادی در اینترنت ما را عصبانی می نماید؟

بهترین فیلم های کمدی سال را بشناسید

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1099

به "با استفاده از این 4 مورد تنشهای در خانه ماندن را کاهش دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با استفاده از این 4 مورد تنشهای در خانه ماندن را کاهش دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید