به ملاقات جدیدترین تالار موزه ای در تهران بیایید، نمایش گزیده ای از آثار تاریخی گنجینه ملک

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل ازروابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، تالار موزه ای ماه هشتم گزیده ای از آثار تاریخی این گنجینه را در پیوند با امام رضا علیه السلام دربرمی گیرد. سکه ولایت عهدی حضرت امام رضا علیه السلام، تمبرها و سکه های یادبود در پاس داشت جایگاه آن امام هُمام، نسخه های خطی در پیوند با حضرت ثامن الحجج (ع) همانند زیارت، الدعاء، عیون اخبار الرضا علیه السلام، تابلوی نقاشی قهوه خانه ای حدیث سلسله الذهب از آثار به نمایش درآمده تالار موزه ای ماه هشتم اند.

به ملاقات جدیدترین تالار موزه ای در تهران بیایید، نمایش گزیده ای از آثار تاریخی گنجینه ملک

بخشی از این نمایشگاه به جریان سفر حضرت امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو اختصاص دارد. دوستداران تاریخ و فرهنگ در این بخش می توانند آگاهی های سودمند تاریخی از مسیر سفر ایشان و قدم گاه های آن حضرت در شهرهای گوناگون ایران به دست آورند.

اسناد، تصویرها و آگاهی هایی درباره پیوند و ارادت حاج حسین آقا ملک به بارگاه حضرت ثامن الحجج علیه السلام، ارایه نمایش زیارت آنلاین و فیلم های مستند با موضوع زیارت و هجرت امام رضا علیه السلام به همراه نمایش اسناد و تومار موقوفه های آستان قدس رضوی در کنار تابلوهای خوش نویسی با موضوع عالم آل محمد علیه السلام، از دیگر بخش های این تالار نوبنیاد موزه ای به شمار می آید.

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ، هنر و معنویت را به بازدید این تالار زیبا فرامی خواند. علاقه مندان برای بازدید می توانند از روز شنبه تا روز پنج شنبه از ساعت 8:20 تا ساعت 16:25 به ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی تهران، میدان امام، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1984

به "به ملاقات جدیدترین تالار موزه ای در تهران بیایید، نمایش گزیده ای از آثار تاریخی گنجینه ملک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ملاقات جدیدترین تالار موزه ای در تهران بیایید، نمایش گزیده ای از آثار تاریخی گنجینه ملک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید