تأثیرگذارترین چهره های سال 2019 از نگاه BBC

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران: امروزه با گسترش فضای مجازی، مردم بیشتر و بیشتر با زندگی افرادی آشنا می شوند که در سرتاسر دنیا کار های خاصی انجام می دهند و معروف شدن و حتی افزایش تعداد فالوئر های شبکه های مجازی این افراد، باعث می شود که جمعیت زیادی تحت تاثیر آن ها قرار بگیرند؛ البته این تاثیرات همیشه مثبت نیست و گاهی حتی عواقبی منفی دارد.

تأثیرگذارترین چهره های سال 2019 از نگاه BBC

مجله تایم (Time)، صرف نظر از تاثیرات مثبت یا منفی، فهرستی از تاثیرگذارترین افراد دنیا در زمینه های مختلف، در سال 2019 تهیه کرده و آن ها را در چهار دسته بندی هنرمندان، نمادها، اسطوره ها و پیشگامان، ارائه داده است. با ما همراه باشید.

هنرمندان

دواین جانسون (راک)

دواین جانسون در زندگی، کار های مختلفی انجام داده؛ از زمانی که در کشتی کچ، یکی از بهترین ها بود، تا وقتی که پا به عرصه سینما و تلویزیون گذاشت و کار بازیگری، نویسندگی و تهیه کنندگی را برعهده گرفت.

او حتی خیریه ای برای بچه ها بیمار نیز تاسیس کرد. این دومین باری است که راک در فهرست تاثیرگذارترین افراد سال قرار می گیرد. اولین بار در سال 2016 چنین اتفاقی افتاده بود.

گل گدوت، بازیگر نقش اصلی فیلم سینمایی زن شگفت انگیز (Wonder Woman) درباره او گفته: او مصداق شاخص این عبارت است که می گوید، شاید مردم چیزی را که گفتید، فراموش کنند؛ شاید کاری را که کردید نیز از یاد ببرند، اما هرگز احساسی را که به آن ها دادید، فراموش نخواهند کرد. دواین همیشه کاری می نماید که افراد دوروبرش بهترین احساس ممکن را داشته باشند.

گروه BTS

گروه موسیقی BTS که اهل کره جنوبی هستند، در صنعت موسیقی کره پیشگام محسوب می شوند؛ آن ها پشت سر هم رکورد ها را می شکنند و پیامشان درباره سلامت روح و روان، از دست دادن و فقدان، عشق ورزیدن به خود و فردگرایی را به تمام دنیا می فرستند. آن ها در سازمان خیریه بچه ها یونیسف نیز درباره کمک کردن و قدرت بخشیدن به بچه ها سرتاسر دنیا سخن گفته اند.

هالسی، که اخیرا با گروه همکاری کرده، درباره آن ها گفته: گروه BTS با پیام های مثبتش درباره اعتمادبنفس، پیچیدگی فلسفه پنهان در آهنگ های درخشانش، انرژی و هم افزایی زیاد و پیوند برادری در میان اعضا و در هر مرحله از کار و نیز اقدامات متعدد خیرخواهانه و انسان محبت آمیز اش، گام های بزرگی به عنوان الگوی میلیون ها طرفداری برداشته که عاشق این گروه هستند.

آریانا گرنده

شهرت آریانا از زمانی شروع شد که به عنوان ولنتین گربه در سریال Victorious بازی کرد و از آن پس هم تبدیل به خواننده و ترانه سرایی تمام وقت شد. او تا به امروز، جوایز متعددی برده و آهنگ هایش نیز رکورد های زیادی را شکسته که همین امر او را تبدیل به یکی از ده نفری کرده که بیشترین تعداد فالوئر های اینستاگرام را دارند. او فعال حقوق زنان نیز هست.

ترویه سیوان، خواننده و ترانه سرا، درباره او گفته: آریانا، در عرض چند ماه، نه یک آلبوم، بلکه دو آلبوم داشته که رکورد ها را شکسته؛ که آلبوم دومش، سپاسگزارم، بعدی (Thank U, Next) تنها در عرض چند هفته نوشته شد. او قوانین را می شکند و موسیقی را می فهمد. عشق او به هوادارانش و به موسیقی، راهنمای هریک از اقداماتش به شمار می آید.

بری لارسون

او بازیگر شناخته شده ای است و اخیرا نقش کاپیتان مارول را نیز در سری فیلم های دنیای سینمایی مارول ایفا کرده است. او در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی نیز فعال است و کمپین هایی برای برابری جنسیتی برگزار می نماید.

تسا تامپسون، بازیگر هالیوودی، که در فیلم سینمایی انتقامجویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) با او همبازی بوده، درباره او گفته: بری لارسون، چه در جلوی دوربین و چه پشت ان، یک جنگجو است.

او اولین بازیگر زنی است که نقش اصلی فیلم اختصاصی یک ابرقهرمان زن را در دنیای سینمایی مارول برعهده گرفته است، اما وقتی که در جلوی دوربین، مشغول رکوردشکنی نیست، برای برابری جنسیتی و نیز پایان دادن به اذیت وآزار جنسی در محیط های کاری مشاخصه می نماید.

رهبران

گرتا ثانبرگ

نام گرتای 16 ساله، فعال زیست محیطی در فهرست 100 رهبر برتر وارد شده است. این دختربچه مدرسه ای سوئدی، کمپینی درجهت اگاه سازی مردم از تغییرات آب وهوایی و تشویق دولت ها به اقدامی درجهت رفع آن، تشکیل داده و رهبری اعتراض کنندگان را در سرتاسر دنیا برعهده گرفته است. او یکی از جوانترین افرادی است که تاکنون کاندیدای جایزه صلح نوبل شده است.

اما گونزالز که خودش یک کمپینر است، درباره او گفته: گرتا ثانبرگ، قدرتش را در درون ما دید و ما هم به نوبه خودمان، قدرتمان را در او مشاهده کردیم. گرتا با شروع مشاخصه در کشور خودش، سوئد، برای داشتن آینده ای عاری از آلودگی، تخریب زیست محیطی و تغییرات آب وهوایی، الهام بخش دانش آموزان بااراده است و باعث خجالت بزرگسالان بی تفاوت.

نماد ها

تیلور سوییفت

تیلور از 14 سالگی، وارد حرفه موسیقی شد و از آن زمان تاکنون، رکورد های زیادی را شکسته، آلبوم هایش بیش از 50 میلیون نسخه فروش داشته و تیلور تبدیل به یکی از خوانندگانی شده که پرفروشترین آلبوم های تمام تاریخ را داشته است. او از خیریه های متعددی در ارتباط با حمایت از بچه ها، پشتیبانی می نماید و حامی سرسخت حقوق زنان نیز هست.

شاون منز، موزیسین معروف که دوست تیلور نیز هست، درباره او گفته: تیلور باعث می شود که افراد مسن، احساس جوانی کنند و افراد جوان نیز احساس کنند که هرکاری از دستشان برمی آید. این اتفاق، واقعا پدیده نادر و ویژه ای است. اگر من بخواهم تنها به یک هدف در زندگی و حرفه ام دست پیدا کنم، همین است.

میشل اوباما

این چهارمین بار است که میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده آمریکا در سال های 2009 تا 2017 و همسر باراک اوباما، در این فهرست قرار می گیرد.

او در طول این سال ها، فعالیت های زیادی به عنوان حامی مردم درجهت آگاهسازی از فقر، آموزش و تحصیلات، تغذیه، فعالیت جسمی و غذای سالم انجام داده است. او وکیلی مجرب و نویسنده نیز هست و کمپینی برای اشاعه پیام برابری جنسیتی در سرتاسر دنیا تشکیل داده است.

بیانسه، خواننده معروف هالیوودی که دوست میشل نیز هست، درباره او گفته: من بسیار شاد و سپاسگزارم که دخترانم و پسرم در دنیایی زندگی می کنند که میشل اوباما در آن مانند چراغ امید می درخشد؛ چراغی که به ما انگیزه می دهد که انسان های بهتری باشیم و کار های بهتری انجام بدهیم.

لیدی گاگا

لیدی گاگا، خواننده ای است که تاکنون چندین جایزه برده، آلبوم هایش در سرتاسر دنیا بیش از 27 میلیون نسخه فروش داشته و رکورد های متعددی را نیز شکسته است. او در فیلم های سینمایی و شو های تلویزیونی مختلفی نیز بازی کرده که برنده جایزه شده اند. او فعال حقوق زنان نیز هست و خیریه خودش را تاسیس کرده که به جوانان در راه موفقیت و داشتن زندگی بهتر کمک می نماید و از زورگویی و قلدری جلوگیری می نماید.

سلین دیون، خواننده محبوب و مشهور، درباره او گفته: بله! او یک موزیسین، ترانه سرا و خواننده شگفت انگیز است و همانطور که در فیلم سینمایی ستاره ای متولد شده است (A Star Is Born) مشاهده کردیم، بازیگر بی نظیری نیز هست، اما میراث او چیزی ورای صنعت نمایش است. او برای نسل های آینده نیز الهام بخش عشق و آزادی خواهد بود.

اسطوره

محمد صلاح

بسکمک از مردم دنیا، محمد صلاح را بخاطر دریبل هایش، سرعتش و گل هایی که می زند، یکی از بهترین بازیکنان فوتبال دنیا می دانند. او در مصر به دنیا آمده و درحال حاضر برای تیم لیورپول انگلیس بازی می نماید. او مبالغ زیادی را به پروژه های مربوط به کمک به فقرا اهدا می نماید؛ به خصوص در شهر زادگاه خودش، ناگریگ؛ همین کمک ها باعث شده که در این شهر، یک مدرسه و یک بیمارستان تاسیس شود.

جان اولیور، مجری شوی تلویزیونی، درباره مو صلاح گفته: مو به نمادی برای مصری ها، انگلیسی ها و مسلمانان سرتاسر دنیا تبدیل شده و ازطرفی به عنوان شخصی فروتن، بافکر و دوست داشتنی نیز شناخته می شود؛ کسی که درباره صفات و شهرتش، فخرفروشی نمی نماید.

مارک زاگربرگ

مارک، هم بنیانگذار و مدیر کمپانی فیسبوک است. او در 23 سالگی، تبدیل به یکی از جوانترین میلیاردر های خودساخته در دنیا شد. نام مارک هم مانند میشل اوباما، برای چهارمین بار است که در این فهرست قرار می گیرد.

شون پارکر، تاجر و دوست مارک، درباره او گفته: مارک، بیشتر از هر شخص زنده دیگری، دنیا را تغییر داده، اما جای تعجب است که خودش تغییری نکرده؛ او هنوز هم همان مرد مهربان، خوشرو و کمی خجالتی 15 سال پیش است؛ زمانی که او را برای اولین بار دیدم.

پت مک گریث

او میکاپ آرتیست (گریمور و آرایشگر) اهل برتانیاست که ملکه انگلستان، بخاطر خدماتش، جایزه MBE را به او اهدا کرده است. بسکمک از مردم، او را یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان گریمور دنیا می دانند. پت بخاطر تکنیک های گریم خاص، ماجراجویانه و نوآورانه اش معروف شده است.

بورلی جانسون سوپرمدل درباره او گفته: پت مک گریث باعث شد که ما دیده شویم. گریم او چیزی فراتر از عالیست؛ به خصوص استفاده او از رنگ های زیبا و خاص. معمولا گریمور های معروف چنین کاری انجام نمی دهند. مردم از ریسک کردن و امتحان کردن کار های جدید می ترسند.

پیشگامان

کریسی تیگان

کریسی، به عنوان یک مدل، مادر و خوراک شناس! جایگاه بزرگی در دنیا برای خود دست وپا کرده است. او با جان لجند خواننده ازدواج کرده و دو فرزند دارد. کریسی، دو کتاب آشپزی هم نوشته و مجری برنامه تلویزیونی نیز هست. او مدافع فعال حقوق زنان و مهاجران هم هست.

اریک ریپرت، دوست کریسی، که خودش آشپز است، درباره او گفته: خصوصیتی که بیشتر از هرچیز دیگر در کریسی دوست دارم، این است که او خود خودش است. او مسحورکننده و شیک است و به نمادی برای مردم تبدیل شده، اما کاملا قابل دسترسی و خوش برخورد و گرم است؛ و مهمتر از همه اینکه، زنی است که به مادر بودن خود افتخار می کند و همسری بسیار حامی نیز هست. من واقعا او را تحسین می کنم.

نینجا (تایلر بلوینس)

نینجا تاثیرگذارترین استریمر (کسی که بازی ویدئویی انجام می دهد و آن را برروی شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد) پلتفرم توییچ در سرتاسر دنیاست.

او بیش از 14 میلیون فالوئر در این شبکه اجتماعی داشته و ویدئوهایش در یوتیوب، تقریبا 22 میلیون بیننده دارند. او ابتدا با استریم کردن بازی فورتنایت (Fortnite) معروف شد و پس از آن به سرعت تبدیل به یک نماد شد. تاثیر او بر نوجوانان و جوانان، یکی از مهمترین عواملی بود که باعث شد، کانون هواداران این بازی ساخته شود.

جوجو اسمیث-شوستر، بازیکن یکی از تیم های باشگاهی فوتبال آمریکا، درباره او گفته: نینجا نقش بزرگی در اعتبار دادن به ورزش های الکترونیکی داشت. او یک افسانه واقعیست؛ کسی که بازی های ویدئویی را به جایگاه امروزی اش رسانده و ما بهمین خاطر بسیار مدیونش هستیم.

منبع: bbc

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 327

به "تأثیرگذارترین چهره های سال 2019 از نگاه BBC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیرگذارترین چهره های سال 2019 از نگاه BBC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید