تئاتر هنری شریف است

به گزارش مجله زیتوا، تهران (پانا) - حسین مسافرآستانه می گوید از ماذنه معنویت هنر، چهلمین جشن تئاتر انقلاب را صلا می زنیم و بر آن سریم که چراغ چهلم، بیش از همواره، شکوهمندی فجر را به نمایش بگذارد.

تئاتر هنری شریف است

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، متن پیغام حسین مسافرآستانه، دبیر این رویداد به توضیح زیر است:

توضیح شور و شعور هنر در خجسته روزگار انقلاب؛ چراغ راهی ا ست که چگونه بودن ها و چگونه ماندن ها را روایت خواهد نمود. توضیحی که به یادمان خواهد آورد زمزمه بودیم و فریاد شدیم. دست به دست هم دادیم و هم داستان شدیم و هم پای هم، سرانجام شب شدیم.

جشنواره تئاتر فجر، ستایش ستم ستیزانی ا ست که به سلاح هنر، صلاگویان آزادی و آزادگی شدند و نقش و نقشه ای نو آفریدند. اکنون، چهلمین لبیک را از صحنه تئاتر فجر خواهیم شنید. هنری شریف که متولد مردم است و جز به وطن نیندیشیده است. اگر در روزگار انقلاب و جنگ به نوشداروی هنر رویین تنی طلب می کردیم، در روزگار جهل و خشم دشمنانی که در کمین این سرزمین اند، به کیمیای تئاتر، آرزومند رویین جانی مردمانی هستیم که به بردباری از هفت خوان بلا گذشته اند و سرِ تسلیم بر تن خویش سزاوار ندیدند و حماسه آفریدند. از ماذنه معنویت هنر، چهلمین جشن تئاتر انقلاب را صلا می زنیم و بر آن سریم که چراغ چهلم، بیش از همواره، شکوهمندی فجر را به نمایش بگذارد.

دشواری های روزگار کرونا و دورباش های ناگزیر فردی و گروهی اگرچه مدت مدیدی، به خسران صحنه ها و صحنه سازها انجامیده بود اما عزم جزم هنرمندان در خودمراقبتی و دیگرمراقبتی ، این فرصت را ممکن کرد که تئاتر، تاب بیاورد و امیدوارتر به بازسازی و بهسازی خویش بیندیشد. کوشیدیم با حُسن استفاده از توسعه نظام الکترونیک در ایام کرونا، شکل تازه ای به داوری آثار ببخشیم که در موقعیت موجود، یکی از تجربیات مغتنم این دوره محسوب می گردد.

اکنون چهلمین سلام این رویداد را می شنوید و امیدوارم صداقت و سادگی مجموعه خادمان این دوره که جز به سعادت تئاتر نیندیشیده اند، به حقیقت دیده گردد. وقت آن رسیده است که بگوییم تئاتر فجر چندان بالیده است که تئاتر به مثابه یک ضرورت اجتماعی و رسالتی تغییرآفرین، مقبول طبع مردمان و مدیران قرار بگیرد. لحظه سال تحویل تئاتر نزدیک است. دعا کنیم خداوندگار هنر برترین حال و روز را برای تئاتر مقدر کند.

چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 14 تا 26 بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می گردد و اخبار آن در سایت fitf.ir در دسترس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1733

به "تئاتر هنری شریف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تئاتر هنری شریف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید