تحقق چشم انداز هر کارگر و کارفرما عضو یک تشکلما را در جهت توسعه و تقویت تشکل ها راهنمایی می نماید

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع چشم انداز هر کارگر و کارفرما عضو یک تشکلاشاره و بیان نمود: تحقق این موضوع می تواند ما را در جهت توسعه و تقویت تشکل ها راهنمایی و رهنمون کند.

تحقق چشم انداز هر کارگر و کارفرما عضو یک تشکلما را در جهت توسعه و تقویت تشکل ها راهنمایی می نماید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرزاد یوسفی مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجمع انتخابات کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی و استادکاران استان فارس گفت: خوشبختانه این استان از جمله استان های برتر در رشد کمی و کیفی تشکل های کارگری و کارفرمایی بوده و در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی گفت: در طی 7 سال گذشته اقدامات خوبی در توسعه کمی و کیفی تشکل ها انجام شده و امروز شاهد رشد 71 درصدی نسبت به سال 93 هستیم، اما این رشد برای شاغلین کارگری کافی نیست و ما بدنبال افزایش ضریب نفوس و نفوذ هستیم.

یوسفی ادامه داد:ما به دنبال توسعه تشکل ها برای شاغلین کارگری و تحت پوشش قرار دادن آن ها هستیم و این با همکاری کارگران، کارفرمایان و دولت به وسیله گفت وگوی اجتماعی و تقویت سه جانبه گرایی محقق می گردد.

وی بیان نمود: در حال حاضر تاسیس کانون های کارگران بازنشسته به حد مطلوب خود رسیده و با تشکیل 345 کانون کارگران بازنشسته 96 درصد کشور در سطح شهر، شهرستان و استان دارای تشکل به عنوان کانون کارگران بازنشسته هستند. به طوری که تمامی جامعه کارگران بازنشسته و مستمری بگیران کشور را تحت پوشش خود قرار داده اند.

یوسفی به نقش موثر تشکل های کارگری و کارفرمایی اشاره نمود و گفت: از آنجا که تشکل ها از نزدیک با مسائل حرفه ای و مالی کارگران و کارفرمایان روبرو هستند، می توانند به واسطه مشارکت و تخصصی که دارند در تصمیم گیری های دولت مفید واقع شوند.

وی با بیان اینکه این تشکل ها برای بهبود وضع مالی و حفظ منافع کارگران شکل گرفته است، اضافه کرد: حضور نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در مراجع تصمیم گیری شورایعالی کار، حفاظت فنی، اشتغال، تامین اجتماعی و همچنین حضور آن ها در مراجع تشخیص، حل اختلاف برای دفاع از حقوق جامعه کارگری و کارفرمایی مثمرثمر است.

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی با بیان این که 430 انجمن صنفی کارگری ساختمانی تشکیل شده که از عظیمترین تشکل های کارگری در کانون انجمن های صنفی کارگران ایران است، گفت: این تعداد تشکل جهت ساماندهی کارگران ساختمانی و پیگیری حقوق آن ها برای بیمه تامین اجتماعی و مطالبات آن ها ایجاد شده است.

وی ضمن تشکر و قدر دانی از کانون کارگران ساختمانی استان فارس ادامه داد: این کانون به نحو شایسته ای در این خصوص فعالیت کرده و با ایجاد مکانی مناسب و در خور کارگران ساختمانی بنام شهید برونسی برای پیگیری مطالبات این قشر زحمتکش اقدام کرده که واقعا قابل تقدیر و قدردانی است.

یوسفی اضافه کرد: برای تامین مسکن کارگران به خصوص کارگران زحمتکش ساختمانی که معمولا فاقد مسکن هستند، معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با برنامه ریزی ها و با برگزاری جلسات متعدد با حضور و مشارکت نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی بدنبال تامین مسکن برای کارگران به خصوص کارگران ساختمانی هستند و به همین دلیل مقرر شده که بر اساس شرایط خاص و با معرفی و پیگیری کانون انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی استان فارس، برای تامین و اختصاص سهمیه ای به این استان برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی با اشاره به شعار سال جهش فراوری گفت: یکی از مولفه هایی که می تواند به جهش فراوری یاری کند، تعامل و همکاری مناسب بین کارگر و کارفرماست که در صورت توجه کارفرمایان به خلاقیت کارگران و نوآوری در تفکرات ارزشمند و نظرات مفید آن ها تحقق بیشتری می یابد.

وی اضافه کرد:کارفرمایان باید اجازه بدهند تا کارگران هم بتوانند عظیم فکر نمایند و آن ها نباید تنها بدنبال این باشند که کارگران فقط روی وظایفشان تمرکز نمایند چراکه خلاقیت آن ها می تواند تحول عظیمی در یاری به جهش فراوری داشته باشد.

یوسفی گفت : انتظار ما از کارفرمایان واحد های فراوریی، صنعتی و خدماتی این است که برای ایجاد تشکل برای خودشان با کارگران همکاری نمایند و با بهره گیری از استعداد، خلاقیت و پیشنهاد های آن ها در بهبود کیفیت کار نهایت استفاده را ببرند چرا که به تجربه ثابت شده که این شیوه، بازدهی مناسبی را به دنبال دارد، از این رو قشر نمایندگان کارگری به عنوان بازوان قدرتمند در کنار کارفرمایان محسوب می شوند و می توانند به بهره وری کار و فراوری یاری نمایند.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی به رشد 52 درصدی در ایجاد تشکل های کارفرمایی اشاره نمود و گفت: همانطور که کارفرمایان بدنبال تشکل کارفرمایی برای حرفه و صنعت خود بوده و برای مزیت تشکل های صنفی چه به صورت عام و چه بصورت تخصصی برای مطالبات خود اقدام می نمایند، خواهان همکاری با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تاسیس تشکل ها برای کارگران نیز هستیم.

وی در سرانجام ضمن تشکر و قدردانی از جامعه کارگری و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی این استان بیان نمود: ما از کارگران، کارفرمایان و نماینده های صنفی انتظار داریم که در این شرایط حساس با همدلی، اتحاد و تعامل با یکدیگر فعالیت های خود را به نحو موثرتری به ثمر برسانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 922

به "تحقق چشم انداز هر کارگر و کارفرما عضو یک تشکلما را در جهت توسعه و تقویت تشکل ها راهنمایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق چشم انداز هر کارگر و کارفرما عضو یک تشکلما را در جهت توسعه و تقویت تشکل ها راهنمایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید