جدال 266 تکواندوکار در مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش مجله زیتوا، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا از پنجم خردادماه و به میزبانی هوشیمینه ویتنام شروع می گردد و ایران برای حضور در این رویداد با 21 هوگوپوش به مصاف رقبایش می رود.

جدال 266 تکواندوکار در مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در بخش کیوروگی با حضور 266 تکواندوکار در دو گروه مردان (157 نفر) و زنان (109 نفر) به میزبانی هوشیمینه ویتنام برگزار می گردد.

در میان تکواندوکاران شرکت کننده در گروه مردان اسامی نامدارانی همچون تایوین هانپراب تایلندی (رنک ششم دنیا)، تای هون کیم کره ای (رنک یک دنیا)، شوای ژائو کننده چین (رنک دهم المپیک)، سئوک بای کیم از کره جنوبی (رنک 13 دنیا)، هون کیم کره ای (رنک دهم المپیک)، کیو دن این دیگر کننده کره جنوبی (رنک چهارم المپیک)، رامنارونگ ساوویهاری تایلند (رنک دهم المپیک)، تاوین هاپراب (رنک هشتم المپیک)، نیکیتا رافالوییچ (رنک دوم دنیا)، یوجن هوانگ چین تایپه (رنک چهارم المپیک) و دیمیتری شوکین (رنک سوم دنیا) به چشم می خورد.

اما تیم تکواندو ایران نیز از نفرات خوبی بهره برده است و کنندگان کشورمان ترکیبی از نفراتی با تجربه و جوان را تشکیل می دهند؛ آرمین هادی پور (وزن 54- کیلوگرم)، فرزان عاشورزاده (وزن 58- کیلوگرم)، امیرمحمد بخشی (وزن 68- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی (وزن 80- کیلوگرم)، پوریا عرفانیان (وزن 87- کیلوگرم) و سعید رجبی (وزن 87+ کیلوگرم) هوگوپوشان ایرانی در این رقابت ها هستند.

در گروه زنان نیز نفرات قدرتمندی همچون پانیپاک تایلندی (رنک یک المپیک و دنیا)، گیوم بیول لیم (رنک نهم دنیا)، ریوم لی (رنک دوم دنیا و المپیک)، سو هی کیم (رنک هفتم دنیا) و هیری اُه (دارای رنک 2 دنیا و یک المپیک) کنندگان کره جنوبی و یونفی گو (رنک پنجم المپیک)، تی کیم توین ویتنام (رنک نهم دنیا) و شوینگ ژنگ چینی (رنک دوم دنیا و المپیک) حضور دارند.

ناهید کیانی (وزن 49- کیلوگرم)، طیبه پارسا (وزن 57- کیلوگرم)، کیمیا علیزاده (وزن 62- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی (وزن 67- کیلوگرم)، هانیه اخلاقی (وزن 73- کیلوگرم) و زهرا پوراسماعیل (وزن 73+ کیلوگرم) ترکیب تیم ملی تکواندو زنان کشورمان در این رقابت ها را تشکیل می دهند.

همچنین هوگوپوشانی که در نخستین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون دنیای 2017 به میزبانی ازبکستان پیروز به کسب مدال شدند نیز می توانند در این رقابت ها شرکت کنند؛ در صورتی که نام آنها در ترکیب اصلی تیم قرار گیرد جزو شش سهمیه به حساب می آیند؛ اگر در ترکیب تیم قرار نگیرند تنها جواز حضور در مسابقات را دارند و امتیاز آنها در رنکینگ محاسبه خواهد شد اما در مجموع امتیازات تیمی قرار نمی گیرد که ما در این بخش نیز نفراتی را اعزام خواهیم کرد.

ابراهیم صفری (وزن 54- کیلوگرم)، حمیدرضا هادیان (وزن 58- کیلوگرم)، سروش احمدی (وزن 63- کیلوگرم)، محمدسالار وحیدی (وزن 68- کیلوگرم)، مهدی جلالی (وزن 74- کیلوگرم)، احمد محمدی (وزن 87- کیلوگرم) و سجاد مردانی (وزن 87+ کیلوگرم) در گروه مردان و کیانا اخوان (وزن 46- کیلوگرم) و سودابه پورصادقی (وزن 49- کیلوگرم) در گروه زنان پیروز شدند به وسیله کسب سهمیه جواز حضور در این مسابقات را بدست آورند.

لازم به ذکر است؛ بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در بخش کیوروگی از 5 خردادماه به مدت 3 روز برگزار می گردد که سهمیه هر کشور در هر یک از گروه های زنان و مردان شش تکواندوکار می باشد و هر کشور می تواند در سس وزن (از هشت وزن) ثبت نام نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 330

به "جدال 266 تکواندوکار در مسابقات قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال 266 تکواندوکار در مسابقات قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید