خبرنگاران رویترز: آمریکا معافیت همکاری با نیروگاه بوشهر از تحریم را تمدید می نماید

به گزارش مجله زیتوا، تهران- خبرنگاران- خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب گزارش داد که آمریکا معافیت همکاری هسته ای با نیروگاه برق هسته ای بوشهر از تحریم را به مدت 90 روز تمدید می نماید.

خبرنگاران رویترز: آمریکا معافیت همکاری با نیروگاه بوشهر از تحریم را تمدید می نماید

این خبرگزاری به نقل از یک مقام آمریکایی و یک منبع مطلع دیگر با اعلام این خبر نوشت که اما واشنگتن چند معافیت دیگر در مورد همکاری صلح آمیز هسته ای شرکت های روس، چینی و اروپایی با ایران را تمدید نخواهد کرد.

بنا بر این گزارش، معافیت ها در مورد فعالیت ها برای بازطراحی رآکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک، تأمین اروانیوم غنی شده برای رآکتور تحقیقاتی تهران و انتقال سوخت مصرف شده رآکتور تحقیقاتی به خارج از ایران تمدید نمی گردد.

واشنگتن پست نیز گزارش داد که یک سند داخلی وزارت خارجه را رؤیت نموده که درباره تمدید معافیت تحریمی همکاری با نیروگاه بوشهر نوشته، هدف از این معافیت آن است تا به تضمین امنیت عملیات ها در این نیروگاه یاری گردد.

کسلی داونپورت مدیر بخش سیاست عدم اشاعه در اتحادیه کنترل تسلیحات گفت: دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با این اقدام به پای خود شلیک می نماید.

جمهوری اسلامی ایران به دنبال خروج یکجانبه و برخلاف مقررات بین المللی آمریکا از برجام، کوشش کرد توافق هسته ای را به شرط عمل دیگر طرف های این توافق به تعهداتشان حفظ کند اما با گذشت بیش از دو سال و ناتوانی طرف های اروپایی به تعهدات برجامی، با هدف حفظ بهره مندی مالی ایران، گام های کاهش تعهدات خود را شروع کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 738

به "خبرنگاران رویترز: آمریکا معافیت همکاری با نیروگاه بوشهر از تحریم را تمدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رویترز: آمریکا معافیت همکاری با نیروگاه بوشهر از تحریم را تمدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید