روستای دژکوه ؛ منطقه ای خوش آب و هوا از توابع کهگیلویه و بویراحمد، عکس

به گزارش مجله زیتوا، روستای دژکوه بخش سوق از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که زادگاه حسین پناهی بوده و با توجه به زیبایی و جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد هر ساله میزبان گردشگرانی از سراسر کشور است.

روستای دژکوه ؛ منطقه ای خوش آب و هوا از توابع کهگیلویه و بویراحمد، عکس

روستای دژکوه بخش سوق از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که به واسطه ارتفاعش از سطح زمین آن را به این اسم نامگذاری نموده اند.

دژکوه را همه با نام حسین پناهی دژکوهی می شناسند هنرمندی که آوازه اش، این دیار را در سراسر سرزمین هنرپرور ایران زبانزد نموده است.

این روستا در دهستان طیبی گرمسیری جنوبی قرار داشته و بر اساس سرشماری مرکز ایران در سال 1385، جمعیت آن 65 نفر (18 خانوار) بوده، اما اکنون در سال 1394 جمعیت آن به گفته مردمانش به کمتر از10 خانوار کاهش یافته است و با این فرایند باید شاهد روزی باشیم که زادگاه اسطوره هنر کهگیلویه و بویراحمد خالی از سکنه گردد.

این روزها در دژکوه گندم زارها و دشت های پهناور، باغ های سرسبز انار، مناظر طبیعی بسیار متنوع، علفزارهای وسیع و مراتع عظیم را می توان مشاهده کرد که جلوه ای از عظمت خالق هستی را به نمایش گذاشته اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1278

به "روستای دژکوه ؛ منطقه ای خوش آب و هوا از توابع کهگیلویه و بویراحمد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای دژکوه ؛ منطقه ای خوش آب و هوا از توابع کهگیلویه و بویراحمد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید