زور نیکی کریمی هم به گشت ارشاد نرسید

به گزارش مجله زیتوا، هفته گذشته فیلم تازه آتابای به کارگردانی نیکی کریمی با بازی ستاره هایی، چون جواد عزتی و هادی حجازی فر هم نتوانست به صدرنشینی گشت ارشاد در گیشه پایان دهد. سینمای ایران در هفته ای که گذشت (6 تا 12 آذر)، فروش 11 میلیارد و 952 میلیون تومانی را با نزدیک به 544 هزار و 19 مخاطب تجربه کرد؛ رقمی که نسبت به هفته پیش از آن، با 500 میلیون تومان افزایش فروش همراه بوده است.

زور نیکی کریمی هم به گشت ارشاد نرسید

به گزارش خبرآنلاین، گشت ارشاد 3، از همان آغاز، سرعت گرفت و صدرنشین گیشه هفتگی شد، دینامیت جایگاه دوم را حفظ کرد و آتابای پس از ده روز اکران، در رده سوم، قرار گرفت.

فیلم های پرفروش

گشت ارشاد با فروش شش میلیارد و 200 میلیون تومانی در یک هفته همچنان پرفروش ترین فیلم روی پرده سینماست. این فیلم در مجموع تا کنون بیش از 16 میلیارد تومان فروش داشته است.

فیلم سینمایی درخت گردو با کارگردانی محمدحسین مهدویان هم که انتظارات زیادی از آن می رفت، نتوانست در ادامه اکرانش، درخشان ظاهر شود. این فیلم که سه ماه پیش نمایش خود را آغاز کرده، در ابتدا در بین سه فیلم صدرنشین بود، اما پس از سه ماه، از بین 15 فیلم در حال اکران، جایگاه هشتم جدول فروش هفتگی را دارد.

قهرمان فرهادی هم که در هفت روز اول، دو میلیارد و 500 میلیون تومان فروش داشت، و حالا که هفته پنج اکران را پشت سر گذاشته، تنها 760 میلیون تومان فروخته است.

یکی دیگر از فیلم هایی که در دو هفته اخیر اکران خود را آغاز کرد و به مدد پخش آگهی ها و تیزرهایش از تلویزیون، فروش خوبی هم پیدا کرد، فیلم سینمایی منصور بود. این فیلم، پیش از اکران گشت ارشاد، جایگاه سوم جدول فروش را داشت که در حال حاضر این جایگاه دست آتابای نیکی کریمی است و منصور در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

آتابای به جایگاه سوم رسید

فیلم سینمایی آتابای با کارگردانی نیکی کریمی، اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و در حوزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین نقش مکمل مرد، بهترین فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن نامزده دریافت سیمرغ بلورین شد. جواد عزتی، هادی حجازی فر و سحر دولتشاهی از بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم هفته گذشته 990 میلیون تومانی را تجربه کرده و در جدول فروش این هفته، در جایگاه سوم قرار گرفته است. مجموع فروش آتابای از یک میلیارد و 400 میلیون تومان فراتر رفته است.

سیدجواد هاشمی هم که یکی از پرکارترین فیلمسازان در حوزه کودک است، فیلم سینمایی شهر گربه ها را ده روز پیش، راهی پرده سینما ها کرده که در این مدت، 773 میلیون تومان فروش داشته است.

کم درآمدترین فیلم ها در هفته گذشته

فیلم سینمایی حکم تجدید نظر با کارگردانی محمدامین کریم پور، در هفته ای که گذشت تنها 45 میلیون تومان فروش داشت که با این رقم در جایگاه دهم قرار گرفت. با توجه به حواشی زیادی که این فیلم پشت سر گذاشت انتظار می رفت که دست کم در هفته های ابتدایی اکران، فروش خوبی را تجربه کند.

فیلم سینمایی پوست با کارگردانی بهمن و بهرام ارک که اکران خود را پنج هفته است آغاز کرده، هفته گذشته، با فروش 24 میلیون تومانی، در جایگاه یازدهم جدول فروش قرار گرفت.

فیلم سینمایی تومان با کارگردانی مرتضی فرشباف هم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، اما در حال حاضر شرایط فروش خوبی را دنبال نمی کند و در هفته اخیر تنها با 12 میلیون تومان به کار خود خاتمه داد.

در هفته ای که گذشت، گیسوم با کارگردانی نوید به تویی و هفته ای یکبار آدم باش با کارگردانی شهرام شاه حسینی، مدیترانه با کارگردانی هادی حاجتمند، تک تیرانداز با کارگردانی علی غفاری، کله پوک کارگردانی جواد مزدآبادی و تکخال با کارگردانی مجید مافی، هیچ فروشی را تجربه نکردند.

اکرانی که به تعویق افتاد

در هفته گذشته قرار بود فیلم سینمایی گربه سیاه با تهیه کنندگی بهرام رادان و کارگردانی کریم امینی در تاریخ دهم آذر اکران شود. یک روز مانده به اکران، بهرام رادان گفت که اکران این فیلم به تعویق افتاده است و دلیل آن را هم اعلام نکرد.

در رابطه با همین موضوع محمدرضا فرجی، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم در خصوص به تعویق افتادن اکران فیلم ها در این هفته با تکذیب اخباری مبنی بر توقیف فیلم ها گفت؛ پیرو بررسی هایی که شورای صنفی نمایش برای فیلم هایی که در نوبت اکران قرار دارند، انجام داده و بنا به درخواست پخش کننده فیلم گربه سیاه اکران این فیلم به مدت دو هفته و سایر فیلم ها به مدت یک هفته به تاخیر افتاد. هیچ یک از فیلم های اعلام شده از سوی شورای صنفی نمایش توقیف نشده است، فقط بنابه درخواست صاحبان فیلم و تشخیص شورای صنفی نمایش اکران آن ها با تاخیر همراه شده است.

جدول فروش فیلم های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می بینید:

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1650

به "زور نیکی کریمی هم به گشت ارشاد نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور نیکی کریمی هم به گشت ارشاد نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید