صرفه جویی کنید تا گاز و برق قطع نشود!

به گزارش مجله زیتوا، معاون راهبری وزارت نیرو گفت: با توجه به کاهش دما و برودت هوا از هموطنان انتظار داریم به طور جدی نسبت به کاهش مصرف گاز اقدام نمایند تا در فصل سرد خاموشی نداشته باشیم.

صرفه جویی کنید تا گاز و برق قطع نشود!

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه خبر، مصطفی رجبی مشهدی، معاون راهبری وزارت نیرو، با اشاره به برودت هوا در بعضی از نقاط کشور، گفت: با توجه به کاهش دما و برودت هوا، مسائل تأمین سوخت در مناطق سردسیر و برفی در بعضی از نقاط کشور گاهی اتفاق می افتد از هموطنان انتظار داریم به طور جدی نسبت به کاهش مصرف گاز اقدام نمایند تا در فصل سرد خاموشی نداشته باشیم. سال گذشته در بعضی از نقاط کشور به دلیل کاهش تحویل سوخت نیروگاهی (گاز) قطع برق داشتیم که امیدواریم سال جاری این اتفاق رخ ندهد. در حال حاضر شرایط شبکه برق کشور عادی است و هیچ گونه قطع برقی نداریم و تا به امروز سوخت رسانی به نیروگاه ها طبق روال ادامه دارد.

معاون راهبری وزارت نیرو توضیح داد: احتمال بروز مشکل برای تأمین برق کشور در صورت ادامه فرایند رو به رشد مصرف گاز در بخش خانگی وجود دارد، ولی این قطعی گذرا است و سریع رفع خواهد شد. با توجه به مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، توصیه می گردد مصرف برق و بخصوص گاز کاهش یابد. هرچه قدر مصرف گاز خانگی در فصل سرما بیشتر گردد، سهم گاز نیروگاه ها کاهش پیدا می نماید که این موضوع قطعاً بی تبعات نیست. در حال حاضر به دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تأمین گاز این بخش است تا مسئله ای در گرمایش منازل ایجاد نگردد.

بر اساس این گزارش روز گذشته شرکت ملی گاز ایران خبر از افزایش مصرف گاز را داد به طوری که این مصرف در بخش خانگی و تجاری به رقم 524 میلیون متر مکعب رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1092

به "صرفه جویی کنید تا گاز و برق قطع نشود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی کنید تا گاز و برق قطع نشود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید