علاقه یونانی های ساکن ایسلند برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی

به گزارش مجله زیتوا، یونانی های مقیم ایسلند آمادگی خود را برای حمایت و گسترش فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی و فعالیت های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آتن اعلام کردند.

علاقه یونانی های ساکن ایسلند برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به دنبال اعلام دلبستگی جمعی از یونانیان ساکن کشور ایسلند به فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی و علاقه آنان برای نشر و گسترش این فرهنگ در ایسلند، رایزنی فرهنگی ایران در آتن با اعلام حمایت از این گروه مردمی (متشکل از یونانیان و ایسلندی ها) مشاوره هایی را برای فعالیت های فرهنگی به آن ها ارائه کرد.

از این رو، به دلیل عدم وجود سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در آن کشور، این یونانیان با پیداکردن سایت و صفحات مجازی این نمایندگی به زبان یونانی در فضای سایبر و ارسال ایمیل، درخواست رسمی خود را مبنی بر اعلام آمادگی برای حمایت و گسترش فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی اعلام کردند.

رایزنی فرهنگی ایران در آتن نیز ضمن ارائه راه کار هایی برای تعامل و بهره وری بیشتر و اعلام آمادگی برای ارسال تصاویر ایران، فیلم، مستند و کلیپ هایی از ایران با زیرنویس یونانی و… از آن ها خواست تا با ایجاد صفحه ای در فیسبوک و به اشتراک گزاری پست های مرتبط با ایران به زبان محلی (ایسلندی) استفاده از پیج های رسمی این نمایندگی به عنوان منبع فعالیت خود را آغاز نمایند.

این افراد با ایجاد صفحه ای در فیسبوک که مورد استقبال خوب مردم آن کشور در ظرف مدت کوتاهی نهاده شد، آغاز به بارگذاری پست هایی به زبان محلی کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 616

به "علاقه یونانی های ساکن ایسلند برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه یونانی های ساکن ایسلند برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید