لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای آسیب کمتر به مددجویان آسایشگاه کهریزک

به گزارش مجله زیتوا، مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: با توجه به آسیب پذیر بودن بسیاری از مددجویان بستری در آسایشگاه کهریزک تمام تمهیدات لازم باید اندیشیده گردد تا شاهد کمترین آسیب به سالمندان و معلولین باشیم.

لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای آسیب کمتر به مددجویان آسایشگاه کهریزک

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران از مؤسسه خیریه کهریزک، با گسترش ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری در بخش های مختلف در دستور کار نهاده شده است.

در این میان مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و مراقبتی از جمله آسایشگاه های معلولان و سالمندان به دلیل پشتیبانی و مراقبت شبانه روزی از این اقشار آسیب پذیر بیش از سایر بخش ها در معرض ابتلا به این ویروس همه گیر قرار دارند.

یکی از مراکز باسابقه که در شهر تهران مشغول به فعالیت است آسایشگاه خیریه کهریزک است که با توجه به گستردگی خدمات به معلولان و سالمندان می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

از این رو در بازدیدی که با حضور داریوش جواهری معاون امور درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، امین شاهرخی مدیر کل بهزیستی استان تهران از این مرکز انجام شد چالش های پیش روی مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک در مقابله با شیوع بیشتر این بیماری در بخش های 24 گانه بستری مورد ارزیابی نهاده شد.

داریوش جواهری معاون امور درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این ملاقات ضمن تمجید از اقدامات مهم درمانی و پیشگیری صورت گرفته در کهریزک، گفت: حجم و گستردگی کار فراتر از انتظار است، به گونه ای که می بایست تیم فعلی مجهزتر از اکنون باشد تا راندمان کار مطلوب تری را ببینیم.

وی اضافه نمود: در اولین اقدام، باید ملزومات مورد احتیاج بهداشتی، مراقبتی و ضدعفونی کننده به مقدار لازم فراهم تا انتظارات لازم برآورده گردد.

معاون امور درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با بیان این که آماده مساعدت در فراهم نمودن ملزومات مورد احتیاج هستیم، اعلام نمود: تیم های امدادرسان جمعیت هلال احمر در این برهه حساس وارد عمل خواهند شد تا در کنار مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک در مقابله با شیوع ویروس کرونا و امور درمان همکاری مثمر ثمر داشته باشند.

امین شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز در این ملاقات عزم جدی و همگانی در مهار گسترش ویروس کرونا در کهریزک را یادآور شد و گفت: با توجه به آسیب پذیر بودن بسیاری از مددجویان بستری در آسایشگاه، تمام تمهیدات لازم باید اندیشیده گردد تا شاهد کمترین آسیب به سالمندان و معلولین باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهرانتأکید کرد: نباید زمان را از دست داد، هر روزی که می گذرد قطعاً بر تعداد افراد مبتلا اضافه می گردد و بر این اساس تدابیر لازم با حمایت های مختلف باید بیش از پیش تقویت گردد.

در این ملاقات حمیده پورفهیم معاون توانبخشی آسایشگاه کهریزک به تشریح عملکرد کمیته مبارزه با کرونا در آسایشگاه خیریه کهریزک و اقدامات مختلف درمانی و مراقبتی در مجموعه پرداخت.

وی با اشاره به احتیاجهای متعدد در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان مددجویان گفت: تدابیر لازم برای قرنطینه کامل بخش ها و درمان مبتلایان به این بیماری، همراهی و همکاری مسئولین متولی درمان را می طلبد چرا که ما به تنهایی قادر به پاسخگویی به احتیاجهای فراوان درمانی و مراقبتی نیستیم.

معاون توانبخشی آسایشگاه کهریزک با تأکید بر تسریع در فرایند اقدامات مهم و همکاری مسئولین امر در شرایط کنونی اظهار کرد: آسایشگاه خیریه کهریزک به عنوان بازوی توانمند دولت در سرویس دهی به یک هزار و 750 مددجوی تحت پوشش خود، انتظار دارد در حساس ترین شرایط به وجود آمده در طی سالیان گذشته مساعدت های لازم را دریافت داشته تا بتواند سلامتی همه مددجویان بستری را تضمین کند.

انتهای پیغام/ 4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 606

به "لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای آسیب کمتر به مددجویان آسایشگاه کهریزک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای آسیب کمتر به مددجویان آسایشگاه کهریزک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید