مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا

به گزارش مجله زیتوا، این موزه وابسته به MoMA PS1، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز غیرانتفاعی هنر معاصر در ایالات متحده واقع در Queens، نیویورک است، MoMA PS1 هر ساله بیش از 50 نمایشگاه را عرضه میکند، از جمله بازنگری هنرمندان و آثار هنری خاص، و یک برنامه کامل موسیقی و اجرا.

مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا

این موزه برنامه هایی فعالانه از نمایشگاه های هنر مدرن و معاصر، بیش از نمایش 1000 فیلم در سال و طیف وسیعی از برنامه های آموزشی، مصاحبه با هنرمندان گرفته تا کارگاه های خانوادگی را ارائه می دهد. ساختمان جدید MoMA توسط معمار Yoshio Taniguchi در سال 2004 افتتاح شد، در این ساختمان جدید فضای نمایشگاه ها و برنامه های موزه تقریبا دو برابر شده است و فضای اختصاص داده شده به Rockefeller Sculpture Garden بزرگتر شده است. امروزه موزه هر ساله تقریباً از 3 میلیون بازدید کننده پذیرایی می نماید و بیش از 130،000 عضو دارد.

این موزه مجموعه ای شامل بیش از 150،000 نقاشی، مجسمه، چاپ، عکس، مدل معماری و اشیای طراحی شده است. تقریباً 22000 فیلم و چهار میلیون عکس در دل خود دارد و در کتابخانه و بایگانی آن، بیش از 300000 کتاب، کتاب هنرمندان و نشریه ها، و فایلهای شخصی هنرمندان که بیش از 70،000 هنرمند است. از برجسته ترین مجموعه ها می توان به مجموعه Water Lilies متعلق به Claude Monet، The Starry Night از وینسنت ون گوگ و Les Demoiselles dAvignon ساخته پابلو پیکاسو به همراه کارهای اخیر اندی وارهول، الیزابت موری، سیندی شرمن و بسیاری هنرمند دیگر اشاره نمود.

منبع مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا

انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1166

به "مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه هنر مدرن (MoMA) نیویورک امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید