ملکی: درباره سوپرجام صورت جلسه غیرواقعی به CAS فرستادند، سلطانی فر گفت برگزاری بازی فایده ای ندارد

به گزارش مجله زیتوا، اکبر عباسی ملکی، عضو پیشین هیئت مدیره استقلال گفت که جلسه شورای تأمین برای برگزاری سوپرجام سال 97 از پیش تعیین شده بود و صورت جلسه غیر واقعی به CAS ارسال شده است.

ملکی: درباره سوپرجام صورت جلسه غیرواقعی به CAS فرستادند، سلطانی فر گفت برگزاری بازی فایده ای ندارد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، دادگاه CAS چندی پیش رأی نهایی خود را درباره پرونده سوپرجام سال 97 گفت که بر اساس آن، حکم فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر سه بر صفر شدن نتیجه بازی به سود پرسپولیس و قهرمانی این تیم تأیید شد. پس از این ماجرا، اکبر عباسی ملکی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال از سوی هواداران به عنوان متهم ردیف اول این اتفاق لقب گرفت. کسی که به عنوان کننده باشگاه استقلال در جلسه شورای تأمین حضور یافت و گفت که استقلال به دلیل اینکه در اردوی ترکیه حضور دارد، در تاریخ مشخص شده برای بازی سوپرجام شرکت نمی کند.

ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، در رابطه با پرونده CAS و مسائل مربوط به آن صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: از جلسه مدیران وقت استقلال و پرسپولیس با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شروع کنیم که ظاهرا درباره سوپرجام تصمیماتی گرفته شد. در این جلسه چه اتفاقی افتاد؟

ما برای موضوع دیگری نزد وزیر ورزش رفته بودیم، اما رضا افتخاری مدیرعامل وقت استقلال به وزیر ورزش گفت که تعداد ملی پوشان استقلال در جام جهانی 2018 روسیه 4 بازیکن بوده و فدراسیون اعلام کرده نیاز به 15 روز مرخصی دارند. به خاطر همین مسئله، اردوی ترکیه عقب افتاد. دو نامه به سازمان لیگ نوشتیم و خواستار تعویق زمان سوپرجام شدیم. وزیر پس از شنیدن حرف های افتخاری، گفت که کار خوبی کردید، این بازی فایده ای برای دو تیم ندارد. سپس به حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس گفت شما هم چنین نامه ای به سازمان لیگ ارسال و به همین مطلب (تعویق زمان بازی) اشاره کنید. در این جلسه، من هم حضور داشتم.

خبرنگاران: پس چرا گرشاسبی چنین نامه ای را از طرف باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ ارسال نکرد؟

وزیر به گرشاسبی جلوی ما دستور داد، مدیرعامل سابق پرسپولیس به وزیر گفت چشم، اما این کار را نکرد.

خبرنگاران: گرشاسبی در مصاحبه ای گفته که استقلالی ها دروغ می گویند و وزیر چنین درخواستی نکرده بود.

من، افتخاری و وزیر ورزش در این جلسه بودیم. چطور چنین چیزی گفته است؟

خبرنگاران: در رأی دادگاه CAS اشاره شده که 33 نفر از اعضای شورای تأمین شاهد بودند که شما گفته اید استقلال در سوپرجام شرکت نمی کند. آیا این مسئله را قبول دارید؟

در جلسه ای که سه روز قبل از تاریخ برگزاری سوپرجام برگزار شد، 40 نفر حضور داشتند، اما آیا واقعا اعضای شورای تأمین سی وسه نفر بودند؟ شورای تأمین دستور جلسات دیگری داشت و تنها اختصاص به سوپرجام نداشت. حتما به آبدارچی آنجا هم گفته بودند بیا برگه جلسه شورای تأمین را امضا کن! همه کسانی که در جلسه شورای تأمین حضور داشتند، می دانستند که استقلال در ترکیه به سر می برد. ضمن اینکه بلیتی برای دربی فروخته نشده بود، پس چطور شورای تأمین گفت که بازی برگزار شود؟ من می خواهم همه حرف هایی که در جلسه شورای تأمین زده شد و جایی نگفته ام را، اینجا بگویم.

خبرنگاران: چه صحبت هایی مطرح شد؟

گودرزی رئیس شورای تأمین در شروع جلسه از مسئول وقت ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه سؤال کرد که آیا آمادگی برگزاری سوپرجام را دارید یا نه. جفت شان گفتند آمادگی نداریم. مسئول وقت آزادی حتی به تعمیر ورزشگاه اشاره کرد و گفت تونل ورودی هواداران پرسپولیس بسته است. فرمانده یگان هم گفت که آمادگی برگزاری بازی را ندارند. گودرزی پس از شنیدن صحبت های این دو نفر گفت که اینها بهانه است و بازی باید برگزار شود. من کنار سعید فتاحی (مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ) نشسته بودم و به او گفتم در جدول مسابقات جایی را پیدا و بازی را آن زمان برگزار کنید. فتاحی گفت به خاطر اردوهای تیم ملی امکان برگزاری بازی در زمان دیگری وجود ندارد. بروید و آمار در بیاورید که چند دیدار پرسپولیس در آن فصل به تعویق افتاد. شما که بازی های پرسپولیس را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا به تعویق انداختید، چرا با تعویق سوپرجام موافقت نکردید؟

خبرنگاران: یعنی می گویید اعضای شورای تأمین 33 نفر نبودند؟

این سی وسه نفر چه کسانی هستند؟ چرا به ما نمی گویند؟ چرا به دادگاه CAS گفته اند که 33 نفر شاهد بودند که گفته ایم در سوپرجام بازی نمی کنیم؟

خبرنگاران: اما پس از اعلام رأی پرونده سوپرجام توسط دادگاه CAS، شما به عنوان متهم ردیف اول شناخته شدید. آیا در جلسه شورای تأمین نگفته اید که در تاریخ مشخص شده بازی نمی کنید؟

اصلا نگفتم بازی نمی کنیم. فتاحی کنار من نشسته بود و حتی به او گفتم سعیدخان تاریخ بازی را عوض کن. ما در دو نامه مواضع خودمان را اعلام کرده و گفتیم به خاطر تیم ملی کشورمان 15 روز ملی پوشان را در اختیار نداشتیم. فتاحی گفت اگر زمان بازی تغییر کند، دو تیم در یکی از زمان های برگزاری اردوی تیم ملی بدون ملی پوشان شان بازی کنند. در این جلسه مهدی تاج رئیس فدراسیون و حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ نیز حضور داشتند. وقتی فتاحی پیشنهاد بازی بدون ملی پوشان را داد، گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس چیزی نگفت، اما گودرزی رئیس شورای تأمین گفت به جای پرسپولیس باشم، با این شرایط بدون ملی پوشان بازی نمی کنم! شورای تأمین وظیفه چگونگی برگزاری بازی را ندارد و تنها مسئول امنیت است. شما که می گویید 33 نفر از اعضای شورای تأمین شاهد جلسه بودند، بگویید تعداد اعضای این شورا چند نفر هستند؟ آیا این اسمش تقواست؟ حتما کارگر خدماتی آنجا را هم به این تعداد اضافه کرده اید تا عضو شورای تأمین باشد. آقایان در این جلسه از مسئول ورزشگاه آزادی و فرمانده یگان ویژه پرسیدند که می توانید بازی را برگزار کنید که پاسخ هر دو منفی بود.

خبرنگاران: اما همه کاسه و کوزه ها سر شما شکسته شد.

من نمی خواهم استقلال به حاشیه برود، اما الان که کاپ سوپرجام را به پرسپولیس دادند، چه اتفاقی افتاد؟

خبرنگاران: قبول کنید نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس و اهدای جام قهرمانی برای هواداران استقلال ناراحت کننده بود. چرا نمی خواهید بپذیرید که این اتفاق باعث ناراحتی هواداران شده است؟

استقلال با پرسپولیس و پرسپولیس با استقلال معنی می دهد. بارسلونا با رئال مادرید معنی می دهد نه با سویا. این مسابقه باید انجام می شد تا همه لذت می بردند. این کار آقایان جز اینکه می خواستند رفع تکلیف و پرونده سازی کنند، معنای دیگری دارد؟ رضا افتخاری و پندار توفیقی در اردوی ترکیه بودند. من که نمی خواستم به جلسه شورای تأمین بروم، اما چون این دو در ترکیه بودند، از من خواستند به جلسه بروم و گفتند مواضع ما را بگویید. مواضع ما هم در دو نامه به سازمان لیگ اعلام شده بود.

خبرنگاران: شما در جلسه شورای تأمین چیزی را امضا کرده بودید؟

اصلا کاغذی نیاوردند که امضا کنیم. جلسه تمام شد و گفتند کارهای دیگری داریم که باید انجام دهیم. همه ما وقتی مواضع مان را گفتیم، بلند شدیم و بیرون رفتیم.

خبرنگاران: با توجه به شرایط پیش آمده، چه صحبتی با هواداران استقلال دارید؟

استقلالی ام و هواداران من را می شناسند. در یک سال و نیم که در باشگاه بودم، کاری کردم که استقلال با یکی از اپراتورها قرارداد اسپانسری امضا کرد و توانستیم با پرداخت بدهی های باشگاه مجوز حرفه ای را بگیریم و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم. موضوعی که افتخاری و حتی امیرحسین فتحی به آن اذعان دارند. خدمتی که کردم این بود، آیا کسی می تواند چنین کاری کند؟

خبرنگاران: به ماجرای جلسه مدیران باشگاه با وزیر ورزش برگردیم، چرا سلطانی فر پس از اینکه گرشاسبی نامه ای به سازمان لیگ برای تعویق بازی ارسال نکرد، موضعی نگرفت؟

نمی دانم، اما من عین حرف های وزیر را گفتم. آقای عباباف مسئول وقت حراست وزارت ورزش در جلسه شورای تأمین گفت که شما همه چیز را بریدید و دوختید و دیگر هر کاری خودتان می خواهید انجام دهید. جلسه شورای تأمین چنین جوی داشت. جلسه ای که از پیش مشخص شده بود تا سوپرجام را به پرسپولیس هدیه بدهند. سوپرجام به پرسپولیس هدیه سازمان لیگ بود.

خبرنگاران: سازمان لیگ و شورای تأمین طور دیگری صحبت می کنند و شما آنها را نفی می کنید. مردم باید حرف چه کسی را باور کنند؟

مردم من را می شناسند که همیشه حقیقت را گرفته ام. مردم ما فهیم هستند و می دانند واقعیت ماجرا چیست. بار دیگر می گویم که بگویند آیا اعضای شورای تأمین 33 نفر بودند یا نه؟ صورتجلسه ای که واقعی نبوده را، به دادگاه CAS داده اند. این دادگاه نیز بر اساس صورتجلسه غیر واقعی گفته که من چنین موضوعی را اعلام کرده ام، چون 33 نفر شاهد بوده اند. هواداران ما عاشق چنین جام هایی نیستند و استقلال حرفش را در زمین می زند. از این جام ها می توانند از میدان منیریه بخرند!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 214

به "ملکی: درباره سوپرجام صورت جلسه غیرواقعی به CAS فرستادند، سلطانی فر گفت برگزاری بازی فایده ای ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکی: درباره سوپرجام صورت جلسه غیرواقعی به CAS فرستادند، سلطانی فر گفت برگزاری بازی فایده ای ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید