تور ارزان سنگاپور: مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، انگشتان رباتیک مذکور می توانند اشیا مختلف از نرم و ظریف گرفته تا حجیم و سنگین را بگیرند، بدون آنکه به آنها آسیب برسانند.

تور ارزان سنگاپور: مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند

همراه ما باشید تا با تور ارزان سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

این دست رباتیک به گونه ای طراحی شده که قابل تنظیم باشد و لذا برای پاسخگویی به نیازهای بخش هایی مانند کشاورزی، بسته بندی مواد غذایی و کالاهای مصرفی قابل استفاده است. حرکت سریع و ارتقای 23 درصدی کارایی در مقایسه با دست های رباتیک مشابه مزیت مهم این دست رباتیک است.

فراوری دست های رباتیک امر تازه ای نیست، اما بیشتر آنها قادر به نقل و انتقال کالاهای ظریف و شکننده مانند تخم مرغ، شیشه و غیره نیستند. دست رباتیک تازه با درک بافت، شکل، وزن و ابعاد هر وسیله برای لمس، در کنترل گرفتن و جابجایی آنها تصمیم می گیرد.

انگشتان یادشده با فشار هوا در درونشان قابل تنظیم هستند و سازوکار ویژه ای برای قفل کردن شیء در دست گرفته شده به آنها افزوده شده تا سفتی و شلی در دست گرفتن کالاها با دقت و بدون آسیب تماشا به آنها صورت بگیرد. راهنمایی این ربات با استفاده از یک سیستم بصری رایانه ای صورت می گیرد و بدین منظور از هوش مصنوعی نیز استفاده می گردد. در نهایت این ربات بدون دخالت انسان قادر به دریافت، نگهداری و انتقال اقلام مورد نظر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1637

به "تور ارزان سنگاپور: مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان سنگاپور: مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید