نمایندگان یونسکو و سازمان جهانی گردشگری از گیلان بازدید کردند

به گزارش مجله زیتوا، به منظور تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری کشور و شناخت ظرفیت های گردشگری گیلان، نمایندگان یونسکو و سازمان جهانی گردشگری به گیلان سفر کردند.

نمایندگان یونسکو و سازمان جهانی گردشگری از گیلان بازدید کردند

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، این گروه از جاذبه های گردشگری گیلان بازدید کردند و در ادامه در نشستی با مسئولان این استان به آنالیز این ظرفیت ها پرداختند که شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی این استان در نشست با این گروه با ارائه ظرفیت های متنوع گردشگری گیلان، این استان را مقصد امن و ارزان گردشگری خصوصاً گردشگری سلامت در منطقه توصیف کرد.

او با بیان اینکه تحول در گردشگری با ورود گردشگران خارجی به استان اتفاق خواهد افتاد گفت: در سال گذشته بیش از 55میلیون گردشگر به استان گیلان اقامت کردند که درصد ناچیزی از آن به گردشگران خارجی اختصاص دارد که باید با برنامه ای مدون کوشش کرد تا این میزان افزایش یابد.

امیرانتخابی با بیان اینکه گردشگری در ایران صنعتی نوپاست اضافه کرد: لازمه توسعه گردشگری آشتی با جهانست و دولت یازدهم و دوازدهم گام های بزرگی در این راستا برداشته است که تاثیر فراوانی بر صنعت گردشگری در ایران داشته است.

امیرانتخابی با بیان اینکه گیلان دارای قدمت تاریخی فراوان است گفت: قدیمی ترین سکونتگاه بشر در گیلان در غار دربند رشی رودبار با بیش از 230هزار سال قدمت است که مسکن شکارچیان عصر سنگ بوده است. غار دربند رشی در بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار، قدیمی ترین سکونتگاه تاریخ گذاری شده انسان در ایران است.

مارچلو نوتاریانی مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری نیز در این جلسه ضمن تقدیر از استقبال و مهمان نوازی استان گیلان اظهار کرد: این سفر با هدف آنالیز و شناسایی قابلیت های گردشگری گیلان که دارای آثار طبیعی و تاریخی فراوان است اجرا شده است.

در این ملاقات با با اشاره به انتخاب گیلان به عنوان مرحله نخست مطالعه تدوین طرح جامع گردشگری کشور اضافه کرد: نام این پروژه راه ابریشم است و به وسیله یاری های فنی سازمان جهانی گردشگری و تأمین اقتصادی به وسیله اتحادیه اروپا و توسط دفتر منطقه ای یونسکو در تهران اجرایی می گردد.

مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری با بیان اینکه گیلان به جهت داشتن ظرفیت های طبیعی و مسافرپذیر بودن برای این طرح انتخاب شده است توضیح داد: این طرح نقشه راهی برای راهنمایی گردشگران از تمام نقاط جهان به سمت گیلان بوده و نوعی گردشگری پایدار و رقابتی ایجاد می نماید.

مهمانان ضمن بازدید از پروژه ها و ظرفیت های گردشگری گیلان، با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان ، فعالان گردشگری استان و سرمایه گذاران این حوزه، ملاقات و گفت وگو کردند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 360

به "نمایندگان یونسکو و سازمان جهانی گردشگری از گیلان بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان یونسکو و سازمان جهانی گردشگری از گیلان بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید