هتل جهان نمای تبریز در دست مرمت و بازسازی است، هزینه 160 میلیون تومانی برای مرمت سه هتل تاریخی تبریز

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: هتل جهان نمای تبریز در حال حاضر در دست مرمت و بازسازی است.

هتل جهان نمای تبریز در دست مرمت و بازسازی است، هزینه 160 میلیون تومانی برای مرمت سه هتل تاریخی تبریز

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت خبری نصر، مرتضی آبدار میرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی، در واکنش به انتشار تصاویری از آخرین وضعیت هتل ثبت ملی شده جهان نمای تبریز افزود: از 6 ماه پیش موضوع مرمت و بازسازی هتل ثبت ملی شده جهان نمای تبریز در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

او با اشاره به عدم همکاری مالک خصوصی این اثر ثبت شده گفت: کارشناسان حفظ و مرمت آثار تاریخی میراث فرهنگی استان با هماهنگی اداره کل از سه هفته پیش عملیات مرمت و بازسازی این هتل را آغاز کرده اند.

آبدار با تاکید بر اینکه حفظ آثار تاریخی ثبت شده در اولویت های کاری این سازمان است اذعان داشت: در تصاویری که اخیرا نیز منتشر شده است عملیات احیا و بازسازی در آنها کاملا مشخص است.

او افزود: به منظور مرمت و بازسازی سه هتل جهان نما، گراند هتل و هتل ژاله تبریز یک میلیارد و 600 میلیون ریال بودجه جذب شده است که تا تیر ماه سال آینده باید جذب و هزینه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اذعان داشت: احیای هتل های تاریخی در تبریز می تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی نقش بسزایی داشته باشد.

هتل جهان نما واقع در محله میار میار تبریز از جمله هتل های ثبت ملی شده به حساب می آید این هتل در سال 1312 در شهر تبریز افتتاح شده است و در سال 1384 با شماره ثبتی 13846به ثبت رسید .

هتل جهان نمای تبریز در مرکز شهر واقع در میارمیار، یکی از محله های قدیمی تبریز است که در مرکز این شهر و جنوب بازار تاریخی تبریز واقع شده است ای کوی درگذشته محل قرارگیری کنسولگری کشورهای مختلف بوده است.

این هتل دومین هتلی است که در شهر تبریز ساخته شده است که امیدواریم با مرمت و بازسازی آن به یکی از هتل های مدرن و تاریخی شهر تبدیل شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 35

به "هتل جهان نمای تبریز در دست مرمت و بازسازی است، هزینه 160 میلیون تومانی برای مرمت سه هتل تاریخی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل جهان نمای تبریز در دست مرمت و بازسازی است، هزینه 160 میلیون تومانی برای مرمت سه هتل تاریخی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید