دهکده دنیای دبی ؛ دور دنیا در یک روز

به گزارش مجله زیتوا، پاییز فصل بسیار خوبی برای دیدن دهکده جهانی دبی است. از بچه ها زیر سه سال و افراد بالای 65 سال، مبلغ ورودی دریافت نخواهد شد.

دهکده دنیای دبی ؛ دور دنیا در یک روز

حتماً می دانستید بیشتر در آمد شهر دبی از تجارت جهانی است. اما می خواهیم به شما بگوییم در آمد گردشگری در این کشور هم، بخشی از چرخه اقتصاد را می گرداند. از این رو است که هر از گاهی شاهد ساختن نقاط متعدد گردشگری، تفریحی و جاذبه های دیدنی و منحصر به فرد در دبی هستیم. امروز سراغ یکی از جاذبه های مشهور این شهر که کلی هم سروصدا کرده و آینه تمام نمایی از جهانست می رویم. دهکده جهانی دبی یا گلوبال ویلیج (global village) نام دارد و با اینکه چندین سال می شود که شروع به کار کرده اما در سال های اخیر بیش از پیش تبدیل به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر شده است. خوب است با خبرنگاران همراه باشید تا سری به این دهکده زیبا بزنیم.

دهکده جهانی دبی یک پرس جهانگردی

در نگاه اول، نام دهکده جهانی معمولاً کنجکاومان می کند که بدانیم مفهوم آن چیست. آن هم در شهری کوچک و کویری. داستان از آنجا شروع شد که در ابتدا، سال 1997 دولت امارات به منظور افزودن به جذابیت های گردشگری دبی، برگزاری جشنواره دهکده جهانی دبی را طراحی کرد.

نمایشگاهی بود با چندین غرفه که هر یک از آن ها به یک کشور از جهان اختصاص می یافت. به صورت فصلی بود و در نقاط مختلف برپا می شد. اما سال 2005، در پی استقبال چشم گیر مسافران، یک مکان دائم برای آن در نظر گرفته شد.

امروز این دهکده جهانی در یک مساحت بسیار وسیع، با کننده ای از هر کشور مشغول به کار است. در آنجا نمونه هایی شبیه سازی شده از نماد کشور ها یا آثار باستانی شان، صنایع دستی، فرهنگ، غذاها و هر چیز دیگری که مربوط به آن کشور می شود، وجود دارد. 3500 فروشگاه نیز در این مکان دائر شده که کلی سوغاتی فرهنگی و هنری از این کشورها در اختیارتان قرار می دهد. به علاوه گرسنگی در این دهکده جهانی یک موهبت است چون شما می توانید غذاهای کشور محبوبتان را تهیه و با طعم آن آشنا شوید.

چرا به دهکده جهانی دبی سفر کنیم؟

گذشته از همه آنچه از جذابیت این دهکده گفته شد، برای خیلی از ما که نمی توانیم تمام جهان را بگردیم، حالا چه در هشتاد روز باشد و چه در هشتاد سال، این دهکده جهانی دبی فرصتی بسیار خوب برایمان است تا بتوانیم دور جهان را در یک روز بگردیم. با فرهنگ، سنت و آثار باستانی برخی کشور های دیدنی آشنا شویم و از نماد های پر زرق و برق شان عکس های متعددی تهیه کنیم.

در معرفی دهکده جهانی دبی می توان گفت اینجا مانند موزه لوور پاریس است که آثار باستانی و برخی دیدنی های مکشوف از هر کشوری را کنار هم جمع کرده و در یک بازدید، شما با فرهنگ همه مردم جهان در یک ساعت آشنا می شوید. در این دهکده جهانی هم شما با یک سفر و در یک روز می توانید تمام جهان را با پای پیاده بگردید.

گردشگری

در کنار همه این دیدنی ها، بسیاری چیزهای دیگر در این دهکده طراحی شده اند که می توانند کلی شما را سرگرم کنند. خانه های سه بعدی، سرزمین حیوانات، آتش بازی ها، کارناوال های بزرگ، کنسرت و تزیینات دیدنی محوطه که در کل روز شما را مجذوب خواهند کرد. روزی خوش که خوب است در برنامه سفرتان به دبی حتماً قرار گرفته باشد.

غرفه های دهکده جهانی دبی

در اینجا چند نمونه از غرفه های برتر را به شما معرفی می کنیم، اما سر زدن به همه غرفه ها خالی از لطف نیست. به هر حال شما هزینه ورودی پرداخته اید و دیدن هر غرفه هم لذت منحصر به فرد خود را دارد و مسلماً حق طبیعی شماست. به علاوه اینکه از پاییز به بعد، گرما اصلاً شما را آزار نخواهد داد.

غرفه ایران دهکده جهانی دبی

به نظرم همه ما در ابتدا باید به سراغ غرفه ایران برویم. راستش غرفه ایران جزء پر طرفدار ترین و بزرگ ترین غرفه های دهکده جهانی دبی است. ورودی آن بسیار زیبا طراحی شده و برگرفته از تخت جمشید است. از عناصر و هنر معماری باستانی ایرانی به خوبی استفاده شده و نماد های بسیاری از دوره هخامنشیان و ساسانیان در آن دیده می شوند.

آجر های سفید و کرم بیشترین استفاده را داشته و نورپردازی چشم نوازی دارد. دو مجسمه زیبایی که از تخت جمشید در ورودی آن قرار گرفته خیره کننده است و دل هر گردشگر را می رباید. غرفه ایران به قدری دیدنی است که به راحتی می توان گفت همچون ستاره ای در آسمان این دهکده می درخشد.

فروشگاه هایی برای فروش سوغات اصیل ایرانی نیز در این غرفه دایر است. انواع شیرینی جات و ادویه، فرش های نفیس، پسته و زعفران، بیشترین اقلام را تشکیل می دهند. راستی تعدادی رستوران ایرانی هم داخل غرفه مشغول به کارند. اینجاست که همه بازدید کنندگان می توانند طعم لذیذ آب گوشت و کباب کوبیده ایران را بچشند.

غرفه کویت دهکده جهانی دبی

طراحی غرفه کویت هم منحصر به فرد بوده و دیدنی های مخصوص به خودش را دارد. سوژه مناسبی برای عکاسی است و یک مکان مناسب، تا تشخیص دهید کویت بسیار کشور ثروتمندی است. فروشگاه های جواهر آلات بسیار سنگین عربی هم دارد و از ادوات گرانقیمتی هم برای تزیین آن استفاده شده است. در برخی قسمت هایش عود و عطر های مخصوص کویتی می فروشند و می توانید طعم غذاهای چرب و پرادویه کویت را هم در آنجا بچشید.

غرفه امارات دهکده جهانی دبی

خانه های قدیمی امارات ایده ای برای تزیین این غرفه بودند. به محض آنکه چشمتان به آن ها بیفتد می توانید تشخیص دهید که اینجا غرفه امارات متحده عربی است. حتی بدون آنکه نام آن را بخوانید. ساختمان های گلی دارد که داربست های چوبی آن ها از کنار دیوار بیرون زده است. غذاهای سنتی مردم امارات و سوغاتی های این کشور هم در این غرفه به فروش می رسد و قلیان های سلطنتی عربی هم به وفور به بازدید کنندگان ارائه می شود. البته غرفه های بحرین و قطر هم طرحی مانند غرفه امارات دارند. اما از نظر خدمات و جاذبه های دیدنی با یکدیگر متفاوتند.

غرفه ایتالیا دهکده جهانی دبی

قطعاً شما هم معتقدید معماری ایتالیا بی نظیر است. جهانگردان و گردشگران و حتی دیگر مردم جهان عاشق سبک معماری ایتالیا و ظرافت خاص آن و به خصوص دوره رم باستان هستند. در نتیجه اصلاً پر بیراه نیست که در طراحی غرفه ایتالیا از این معماری خیره کننده بهره خوبی برده باشند. حتی برج پیزا را هم می توانید ببینید. از غذاهای خوشمزه ایتالیایی هم که نباید غافل ماند که در میان ایرانیان هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. نمی شود به این غرفه دیدنی سر زد و پیتزا و پاستای اصیل ایتالیا را نخورد!

غرفه ترکیه دهکده جهانی دبی

غرفه ترکیه هم جزء محبوب غرفه های دهکده جهانی است. طراحی آن مربوط به دوران عثمانی و سلجوقی و بسیار هم دیدنی است. از کاشی کاری های سنتی ترکیه هم استفاده شده که نماد خوبی برای این کشور است. در اینجا می توانید طعم اصیل غذاهای ترکی مانند باقلوا استانبولی، کباب ترکی، قهوه ترک، بورک و … را بچید. همچنین به عنوان سوغات هم می توانید انواع ادویه جات، فرش و دیگر صنایع دستی این کشور را خریداری کنید.

غرفه روسیه

کلیسای سنت باسیل در مسکو را به خاطر دارید؟ ساختمان پرزرق و برق میدان سرخ که یکی از جاذبه های دیدنی آن است. طراحی غرفه روسیه هم در دهکده جهانی دبی چیزی مشابه همین کلیسای توت فرنگی است. به همان اندازه زیبا. نورپردازی های عالی دارد و بازدید کنندگان را به سوی خود جذب می کند. صنایع دستی مردم روس هم آنجا ارائه شده و غذاهای سنتی آنها سرو می شود. باید صبحانه های روسی را امتحان کنید.

چطور برویم؟

آدرس: دبی، جاده شیخ محمد بن زاید، خروجی 37

تاکسی: می توانید از هر جای شهر دبی با تاکسی به دهکده جهانی برسید.

اتوبوس: اتوبوس های ویژه ای برای دهکده جهانی دبی راه اندازی شده است. اتوبوس های خط 103 و 104 هر سی دقیقه به سمت دهکده حرکت می کنند.

مترو: دو خط متروی اختصاصی برای دهکده وجود دارد. به ایستگاه مترو الراشدیه Rashidiya و راستا 106 ایستگاه متروی مرکز خرید امارات بروید و مستقیم به دهکده برسید.

حرف آخر

در تابستان دهکده تعطیل است. اما از اول نوامبر تا هفت اپریل دقیقاً معادل آبان تا فروردین باز است. پس پاییز فصل سفر خوبی برای دهکده جهانی دبی است. برای بچه ها زیر سه سال و افراد بالای 65 سال، مبلغ ورودیه رایگان خواهد بود. بعد از ظهرها برای بازدید از دهکده در شنبه تا چهارشنبه از 15:30 تا 24:00 زمان بازدید است اما پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل، تا ساعت یک آماده بازدید گردشگران است.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 512

به "دهکده دنیای دبی ؛ دور دنیا در یک روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده دنیای دبی ؛ دور دنیا در یک روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید