هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد برگزار می گردد

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی این استان در مشهد مقدس از علاقه مندان جهت همکاری در اجرای این برنامه دعوت کرد.

هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه گفت: هفته فرهنگی با رویکرد معرفی ظرفیت و توانمندی های استان با همکاری شهرداری مشهد همزمان با عید سعید فطر برگزار می گردد.

یزدان پناه توضیح داد: طی این هفته، غرفه های معرفی و فروش صنایع دستی، سیاه چادر عشایری و ارائه غذاهای سنتی و محلی استان در محل کوهسنگی مشهد برپا خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین حوزه های مختلف بخش گردشگری از جمله آژانس ها و بومگردی های استان با حضور در این برنامه فرهنگی، ضمن معرفی پتانسیل و ظرفیت های گردشگری استان، نسبت به ثبت نام تورهای یک و دو روزه به مقصد جاذبه های خراسان شمالی اقدام خواهند کرد.

وی گفت: معرفی و تجلیل یکی از چهره های اهل خراسان شمالی که ساکن مشهد هستند نیز به صورت هرشب در این هفته فرهنگی انجام می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به حضور این استان در نمایشگاه های مختلف و برگزاری شب های فرهنگی با استقبال بینظیر در تهران طی سال گذشته، عنوان نمود: سال جاری نیز قصد داریم با برگزاری رویدادهای مختلف، بیش از پیش در جهت معرفی استان قدم برداریم.

یزدان پناه با بیان اینکه باید از این فرصت ها به منظور پویایی صنعت گردشگری و جذب و ماندگاری مسافران بهره مند شد، گفت: خراسان شمالی به لحاظ موقعیت جغرافیایی و داشتن عناصر مهم جذب گردشگر از جمله چشم انداز و مناظر طبیعی، آثار باستانی، تنوع اقلیمی، آداب و رسوم، سنن اجتماعی و تنوع اقوام، زمینه های مناسبی برای توسعه فعالیت های گردشگری دارد.

از صاحبان ایده و اجرا برای برگزاری هرچه مطلوب تر شب های فرهنگی خراسان شمالی در مشهد مقدس دعوت می گردد، نظرات و پیشنهادات خود را به واحد روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ارائه و یا با تلفن 32287351 تماس حاصل کنند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 20

به "هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید