پژمان فر: بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است

به گزارش مجله زیتوا، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت که بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است و بیش از 80 درصد از این موارد به دلیل معین نبودن هویت افراد در فضای مجازی است.

پژمان فر: بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است

به گزارش خبرنگاران، نصرالله پژمان فر در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) و در جریان طرح سوال خود از آذری جهرمی درباره علت عدم انجام وظایف قانونی وزارت ارتباطات در احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی فیلترشکن ها و قطع سیم کارت های مجعول گفت: امروز در فضای مجازی در شرایطی قرار گرفتیم که خیلی از افراد برای استفاده از این فضا باید از فیلترشکن و وی پی ان استفاده کنند. برنامه معینی هم نداریم؛ در حالی که باید سطح دسترسی افراد در فضای مجازی معین شود و احراز هویت صورت گیرد. دستگاه متولی هم وزارت ارتباطات است و احراز هویت وظیفه این وزارتخانه.

وی با بیان این که بین 500 هزار تا دو میلیون سیم کارت مجعول وجود دارد اضافه کرد: در این زمینه اقدامات حداقلی صورت گرفته اما باید جلوی فساد گرفته شود، ما همان سیم کارتی که برای یک ایرانی صادر می کنیم به یک خارجی هم می دهیم و همان سطح دسترسی برای او تعریف می شود.

وی با بیان اینکه برخی اظهارات وزیر ارتباطات فرار رو به جلو است ادامه داد: در فضای مجازی باید هویت کاربر معین باشد چرا این کار در شورای عالی فضای مجازی صورت نمی گیرد؟

پژمان فر ادامه داد: در کشور عراق به مسافران سیم کارت یک هفته ای تا دو هفته ای می دهند؛ چرا در ایران به همه کسانی که وارد کشور می شوند با ارائه پاسپورت خدمات بلند مدت ارائه می شود؟ من معتقدم این فضای ناامن به دلیل منافع و پول و بهره برداری های اقتصادی است که از آن دست بر نمی دارند.

کننده مردم مشهد با بیان این که بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است ادامه داد: از این میان بیش از 80 درصد به دلیل معین نبودن هویت افراد است؛ در حالی که این تکنولوژی وجود دارد، تکالیف بالادستی هم هست، اما این اراده نیست. آقای جهرمی مسئولیت مستقیم در این زمینه دارد و ما باید این پیام را بدهیم که از فضای مجازی ناراضی هستیم.

در ادامه کنندگان با رای خود اعلام کردند که از پاسخ وزیر قانع شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 103

به "پژمان فر: بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژمان فر: بیش از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مسائل فضای مجازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید