پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 18 مرداد 1400

به گزارش مجله زیتوا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود. فردا دوشنبه 18 مرداد ماه 1400 آسمان تهران صاف و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 18 مرداد 1400

طبق پیش بینی های هواشناسی دمای هوای تهران تا پایان هفته با افزایش نسبی دو تا سه درجه ای نسبت به هفته گذشته روبرو می شود.

به گزارش خبرنگاران، امروز آسمان تهران آفتابی و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و شش درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران اظهار داشت: آسمان تهران فردا (18 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 27 و حدبیشتر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (19 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حدبیشتر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (17 مرداد ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (18مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (18مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در دو روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، جنوب و غرب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، ارتفاعات در استان های کرمان، هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

همچنین از دوشنبه تا پایان هفته در بیشتر منطقه ها کشور دما به طور نسبی افزایش می یابد.

گفتنی است که طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل و خراسان جنوبی وزش باد شدید رخ می دهد که با احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی است.

در این مدت شرق دریای عمان هم مواج خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1488

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 18 مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 18 مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید