17 سال انتظار برای تکمیل جاده ساری تاکام

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، گفت: برنامه ریزی برای بهره برداری از پروژه ساری تاکام شروع شده و به زودی این پروژه زیر بار ترافیک می رود.

17 سال انتظار برای تکمیل جاده ساری تاکام

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از فارس، حکایت بهسازی پروژه ساری تاکام مربوط به 17 سال گذشته است. همواره این پروژه لنگ اعتبارات ملی بوده است. با وجود اینکه این پروژه زمینه دسترسی مردم دو بخش عظیم مازندران را به ساری وصل می نماید و محل تردد کامیون های زباله به مقصد چهاردانگه و بار به مقصد استان سمنان، خراسان رضوی و اصفهان است اما اعتبارات این پروژه، قطره چکانی تامین شده است.

به طوری که هزینه اجرای طرح از زمان برآورد اولیه تا به امروز بیش از 10 برابر شده است. بر اساس اعلام زمان بندی مسئولان استانی این پروژه قرار بود سال 98 به بهره برداری برسد. اما به دلیل شیوع کرونا و تغییرات ساختاری در برنامه کشور زمان بهره برداری این پروژه به سال 99 تغییر پیدا نموده است.

در آخرین پیگیری خبرنگار از سید محمد نظری، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اعلام شده است که برنامه ریزی برای بهره برداری از این پروژه در ماه های آینده در دستورکار قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: عملیات اجرایی کلی این پروژه به اتمام رسیده و بنا داریم با حضور وزیر راه و شهرسازی این مجموعه را به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران یادآور شد: در حال حاضر برای نصب نیوجرسی، تابلو و علائم ورود پیدا کردیم که بعد از عادی شدن شرایط این قطعه منهای دو کیلومتر آخر به بهره برداری می رسد.

وی زمان حضور وزیر را بستگی به اظهار نظر ستاد ملی کرونا اعلام نموده است.

پیش از این مسئولان استانی که در حال حاضر در حوزه وزارت راه و شهرسازی دارای مسئولیت شده بودند زمان افتتاح این پروژه را اواخر سال 97 یا ابتدای سال 98 اعلام کردند بودند که با اتمام سال 98 و ورود به ماه دوم سال 99 این پروژه برای استفاده عموم آماده نشده است.

تاخیر در اجرای پروژه در مدت سه ماه پایانی سال 98 و فرودین ماه به دلیل شیوع کرونا تا حدودی قابل توجیه است، افکار عمومی انتظار دارد با توجه به قولی که مسئولان استانی دادند این پروژه حداقل در سه ماهه اول امسال و پیش از ورود به تابستان به بهره برداری برسد.

عملیات کلنگی زنی طرح توسعه جاده ساری تاکام در دولت دهم شروع شده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 691

به "17 سال انتظار برای تکمیل جاده ساری تاکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 سال انتظار برای تکمیل جاده ساری تاکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید