9 رکورد عجیب و غریب در دنیا که هرگز شکسته نشدند!

به گزارش مجله زیتوا، این روزها احتمالا کسی نیست که نام گینس برایش آشنا نباشد و چیزی در این باره نداند، بلکه می توان گفت تمام مردم جهان، فقیر و غنی و عظیم و کوچک حداقل یک بار نام آن را شنیده و تا حدودی با آن آشنا هستند.

9 رکورد عجیب و غریب در دنیا که هرگز شکسته نشدند!

گینس، کتابی که تمام ترینها را در زمینه های مختلف در برمی گیرد توسط فردی به نام هیو بیور که ایده به وجود آوردن کتاب مرجعی با اسامی ترین ها ناگهانی به سرش زد ایجاد شد و دو برادر نیز در این کار دستیار او و بانی این اتفاق شدند.

این کتاب هر سال یک بار و در ماه اکتبر، در نسخه جدید خود چاپ شده و به 23 زبان زنده دنیا ترجمه می شود، و نخستین چاپ آن نیز به سال 1955 میلادی باز می شود که از آن موقع هر سال تحت چاپ قرار گرفته است. روزانه درخواست های زیادی از سراسر دنیا برای گینس ارسال می شود و تمام این کوشش ها برای ثبت رکورد گینس در حالی است که نه تنها هیچ امتیاز و جایزه ای از این سو به آن ها تعلق نمی گیرد، بلکه به دلیل بالا بودن درخواست ها ممکن است افراد مجبور شوند مبالغ بالایی نیز برای دیده شدن رکوردشان و رسیدگی زودتر به آن بپردازند.

به هرحال در کتاب گینس رکوردهای عجیب و غریبی وجود دارد که شاید شما حتی امکان وجود آن در واقعیت را نیز باور نداشته باشید، اما سراسری بودن گینس در تمام دنیا منجر به دیده شدن اینچنین موارد و ثبت آن ها شده است. در این گزارش قصد داریم 9 مورد از رکوردهایی را که هرگز توسط کسی شکسته نشده و سال ها است توسط اولین شخص ثبت شده آن در گینس باقی مانده است را معرفی و آنالیز کنیم.

قد بلندترین مرد و زن دنیا

شاید در زندگی افراد قد بلند زیادی را دیده باشید که بلندی قدشان بیش از حد معمول و حتی تا حدودی تعجب برانگیز باشد، که این اتفاقا در کشور خود ما نیز وجود دارد و چهارمین فرد بلند دنیا و بلندترین آن در قاره آسیا به فردی ایرانی برمی شود، اما بلندترین انسان ثبت شده در تاریخ رابرت وادلو نام دارد و اهل آمریکا است او با 2 متر و 72 سانت قد، رکورد بلندترین فرد ثبت شده در گینس را دارد و از آن موقع تا کنون این رکورد توسط کسی شکسته نشده است.

رابرت متولد سال 1918 میلادی به دلیل پرسازی در غده هیپوفیز به این قد رسیده بود و تنها 22 سال در این دنیا عمر کرد، او اهل شهرک آلتون در ایالت ایلینوی آمریکا و مسیحی بود، و انتها در سال 1940 با 199 کیلوگرم وزن، درحالی که در خواب بود، از دنیا رفت، نکته جالب توجه درباره او این است که حدود 40هزار نفر در تشییع جنازه اش شرکت کردند و از سال 1975 تندیسی به اندازهٔ واقعی بدن او، در برابر ساختمان مدرسهٔ عالی دندان پزشکی ادواردزویل دانشگاه ایلینوی جنوبی برپا شده است.

اما بلندترین زن تاریخ که در گینس ثبت شده است، هرچند برایتان تعجب برانگیز باشد اما به یک فرد چینی به نام ژنگ جین لیان برمی شود، او زنی با 2.48 سانتیمتر قد و متولد سال 1964 میلادی بوده که در سال 1982 نیز درگذشته و تا به امروز هیچ زنی نتوانسته رکورد قد او را در تاریخ بزند.

عظیمترین ساختمان اداری دنیا

درحالی که شاید شنیدن عبارت عظیمترین ساختمان دنیا در وهله اول، آسمان خراشی بلند و عظیم را در ذهن شما مجسم کند، اما در حقیقت این صفت متعلق به ساختمانی است که اتفاقا ارتفاع زیادی از سطح زمین ندارد. رکورد عظیمترین ساختمان اداری دنیا تعلق دارد به ساختمان 5 ضلعی پنتاگون واقع در آرلینگتون آمریکا، که مرکز و مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است.

در این ساختمان تقریباً 28 هزار نفر نظامی و کارمند و حدود 3 هزار نفر برای امور خدماتی، همزمان مشغول کار هستند، پنتاگون دارای پنج وجه است و شامل 5 طبقه بالای زمین و نیز 2 طبقه زیر زمین می باشد که در هر طبقه 5 راهرو وجود دارد و مجموعاً 78 کیلومتر راهرو را داراست. پنتاگون در زبان یونانی معنای پنج ضلعی می دهد.در واقع پنج ساختمان به هم چسبیده است و این ساختمان ها شامل ستاد نیروی زمینی ،ستاد نیروی هوایی، ستاد نیروی دریایی، ستاد کل ارتش و وزارت دفاع می باشد.

ثروتمندترین فرد تاریخ معاصر دنیا

راکفلر یکی از نام های ماندگار تاریخ در حوزه کسب وکار محسوب می شود که با بناکردن امپراطوری نفتی، خود را به ثروتمندترین فرد تاریخ آمریکا تبدیل کرد.جان دی راکفلر یکی از غول های صنعت نفت آمریکا، صنعتگر و تاجر عظیم بود، او در منابع مختلف تاریخی به عنوان ثروتمندترین آمریکایی تاریخ شناخته می شود. و همچنین، بسیاری از مردم او را ثروتمندترین فرد تاریخ مدرن دنیا می دانند.

داستان زندگی راکفلر بالا و پایین های زیادی داشته و او نیز مانند خیلی از افراد ثروتمند دنیا کوشش های زیادی در این راه نموده است، هرچند در ارتباط با روش کسب در آمد پدرش مطالب خوبی ذکر نشده است اما به گفته بعضی، جان، سخت کار کردن، پس انداز کردن و بخشیدن اموال خود به دیگران را از مادر مسیحی اش آموخته است.

بلندترین ناخن های دنیا

درمورد بلندترین ناخن های دنیا نیز، هرچند کمی تعجب برانگیز باشد، اما این رکورد متعلق به یک مرد هندی است، شریدهار چیلال فردی است که با کوتاه نکردن ناخن های دست چپ خود به مدت 66 سال از 16 سالگی تا 82 سالگی، توانست رکورد عجیب بلندترین ناخن های دنیا را به نام خود بزند..

شریدهار چیلال در خصوص کاری که سال های زیادی برای آن وقت گذاشته بود، این چنین گفت: تصمیمی که من در 16 سالگی ام گرفتم، تصمیم بسیار دشواری علی رغم مخالفت های خانواده ام و اطرافیانم بود، اما زمانی که متوجه شدم از ناخن های من در موزه ایی واقع در نیویورک نگهداری خواهند کرد به کار خودم ایمان آوردم و خستگی این چند ساله من از بین رفت. اکنون ناخن های او به عنوان طولانی ترین ناخن های دنیا در موزه ای در نیویورک نگهداری می شود و این موزه مبالغی را به این مرد داده که هیچگاه درمورد آن صحبت ننموده، اما گفته شده در حدی است که او می تواند تا آخر عمرش زندگی راحت و بی دغدغه ای را تجربه کند.

هدفمندترین فرد برای صاعقه ها

آنچه تا به امروز برای ما مشهود و قابل درک بوده شاید این است که اگر فردی دچار برخورد صاعقه شود به دلایل مختلفی، چون آتش، انفجار و جرقه های ایجاد شده در بدنش حتما درجا جان خود را از دست خواهد داد، اما روی سالیوان کسی است که در زندگی خود 7 بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفته و هر 7 بار نیز جان سالم به در برده است.

و، اما جالبی این ماجرا دو وجه دارد، اول اینکه او در هر 7 بار حمله رعد و صاعقه زنده مانده و نکته دیگر آنکه چطور ممکن است صاعقه 7 بار با فردی برخورد کند به طوری که گویا مدام او را مورد هدف دارد، به همین دلیل او حتی می تواند همزمان خوش شانس ترین و بدشانس ترین فرد دنیا نیز باشد، خوش شانس از آن جهت که با بار ها برخورد صاعقه باز زنده مانده و بدشانس از این جهت که اصلا چرا باید یک فرد در طول زندگی اش 7 بار مورد اصابت صاعقه قرار بگیرد. سالیوان انتها به دلیل مسائل به وجود آمده برایش بر اثر این صاعقه ها که آزارش می داد خودکشی کرد.

چاق ترین فرد دنیا

جان براور مینوچ چاق ترین فرد تاریخ و متولد سال 1941، که وزنش حدود 634 کیلوگرم تخمین زده شده بود. او پس از 16 ماه با یک رژیم غذایی سخت و دریافت روزانه کالری کمتر، حدود 215 کیلوگرم از دست داد و به 419 کیلوگرم رسید که حتی این نوع وزن کم کردن در تاریخ سابقه ندارد و خود نوعی رکورد به حساب می آید. او به هر حال پس از یک سال از درمان های سخت خسته شده و قطع درمان کرد و انتها در سال 1983 در سن 42 سالگی به دلیل چاقی بیش از حد در گذشت.

پرمدال ترین بازیکن المپیک در دنیا

مایکل فرد فلپس، متولد 1985، شناگر آمریکایی و رکورددار بیشترین مدال در بازی های المپیک است، او دارندهٔ 28 مدال و همچنین پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی های المپیک است، به این صورت که او در بازی های المپیک تابستانی 2004 در یونان که 19 سال داشت، هشت مدال گرفت، در حالی که شش تا از آن ها طلا بود، فلپس همچنین در بازی های المپیک تابستانی 2008 پکن در 8 رشته رقابت کرد و با مدال طلا در هر هشت رشته، عظیمترین قهرمان تاریخ المپیک، و در سال 2012 نیز مرد سال ورزش دنیا شد.

بیشترین شانس زنده ماندن در بمباران های اتمی

همه ما تا حدودی با بمباران های شهر های هیروشیما و ناکازاکی ژاپن آشنا هستیم و آن ها را مخرب ترین و کشنده ترین بمباران های تاریخ دنیا می دانیم که منجر به مرگ هزاران هزار نفر از مردم بی گناه این دو شهر شد؛ بنابراین شاید زنده ماندن کسی که در زمان بمباران هر یک از این شهر ها در آن جا حضور داشته و زنده مانده باشد، برایمان دور از تصور و امکان باشد، اما این اتفاق برای سوتومو یاماگوچی افتاد.

یاماگوچی در 6 آگوست سال 1945 برای یک سفر کاری به هیروشیما رفته بود که یک هواپیمای آمریکایی، بمب اتمی را در آنجا می اندازد. به گفته خودش، او فقط یک نور کور کننده را می بیند و بعد بر اثر موج انفجار پرتاب شده، سوختگی های شدیدی بر روی بدنش به وجود آمده، پرده یکی از گوش هایش پاره و به صورت موقت نیز کور می شود، اما خب با همه این شرایط به سختی به شهر و خانه خود در ناکازاکی برمی شود و تحت درمان قرار می گیرد.

اما متأسفانه ناکازاکی نیز به عنوان دومین شهر هدف، مورد بمباران اتمی آمریکا قرار می گیرد و باز هم هزاران نفر البته به جز سوتومو یاماگوچی، بر اثر این بمباران جان خود را از دست می دهند؛ بنابراین دولت ژاپن او را تنها کسی معرفی کرد که از هر دو بمباران اتمی جان سالم به در برده است. انتها او در سال 2010 و در سن 93 سالگی بر اثر سرطان روده درگذشت.

بیشترین رکورد ثبت شده در گینس

و اما بیشترین رکورد ثبت شده در گینس نیز خود به نوعی رکورد تبدیل شده که در حال حاضر مردی به نام اشریتا فرمن که اهل نیویورک است آن را در دست دارد. این مرد در زمینه های مختلفی آن هم در هر 5 قاره دنیا به ثبت رکورد های مختلف پرداخته و از 562 رکورد ثبت شده اش در گینس، همچنان حدود 200 مورد از آن ها به نام خود او باقی مانده و کسی نتوانسته رکورد او را بشکند.

ساخت عظیمترین راکت تنیس، عظیمترین الاکلنگ دنیا، عظیمترین آبنبات چوبی، عظیمترین مداد، روشن کردن عظیم ترین عود دنیا، چرخاندن توپ بیش از 48 دقیقه حین غواصی، دویدن 5 کیلومتر با تجهیزات غواصی، قرائت شعر به 146 زبان زنده دنیا، باز کردن درب 41 قوطی نوشابه در 30 ثانیه وخوردن 56 کیک در یک دقیقه تنها تعداد بسیار محدودی از رکورد های ثبت شده این مرد آمریکایی 62 ساله هستند.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 782

به "9 رکورد عجیب و غریب در دنیا که هرگز شکسته نشدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 رکورد عجیب و غریب در دنیا که هرگز شکسته نشدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید