آمریکا یک دانشمند چینی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد

به گزارش مجله زیتوا، مقامات آمریکایی یک دانشمند چینی را هنگام بازگشت به کشورش به اتهام جاسوسی بازداشت کردند.

آمریکا یک دانشمند چینی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات آمریکایی روز پنجشنبه خبر دادند که یک محقق چینی را به اتهام جاسوسی در فرودگاه لس آنجلس و زمانی که قصد داشت آمریکا را ترک کند، بازداشت نموده اند.

بر اساس بیانیه مشترک پلیس فدرال آمریکا و دفتر دادستانی سان فرانسیسکو، شین وانگ روز هفتم ژوئن (18 خرداد) و زمانی که خود را آماده سوال شدن به هواپیما برای بازگشت به چین می کرد، بازداشت شده است.

مقامات گفتند که وانگ در ماه مارس سال 2019 به عنوان یک محقق دارویی وارد آمریکا شد و درصدد تحقیق علمی در دانشگاه سانفرانسیسکو در کالیفرنیا بود.

این مقامات افزودند زمانی که وانگ در فرودگاه تحت بازپرسی قرار گفت پذیرفت یک افسر در ارتش چین بوده و توسط آزمایشگاه دانشگاه ارتش استخدام شده است.

مقامات آمریکایی مدعی شدند که ارتش چین به این محقق دستور داده بود تا به آنالیز آزمایشگاه دانشگاه سانفرانسیسکو پرداخته و با جمع آوری اطلاعات چگونگی ایجاد آزمایشگاهی مشابه در چین را مورد آنالیز قرار دهد.

وانگ به تقلب در ویزا نیز متهم شده و در صورت اثبات اتهامات، با مجازات 10 سال زندان و 250 هزار دلار جریمه روبرو خواهد بود.

دولت چین اتهام جاسوسی علیه این محقق چینی را رد نموده است. هوا، چون ینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: آمریکا گفته است که وانگ شین افسر ارتش چین بوده، اما من می دانم که وی یک محقق در زمینه بیماری های قلبی و عروقی بوده است بنابراین من هیچ چیزی نمی بینم که وی امنیت و منافع آمریکا را تهدید نموده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 788

به "آمریکا یک دانشمند چینی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک دانشمند چینی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید