آمریکا یک سازمان دولتی چین را تحریم کرد

به گزارش مجله زیتوا، ایرنا نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا یک سازمان دولتی چین را به علت فعالیت های خود در سین کیانگ مورد تحریم قرار داد.

آمریکا یک سازمان دولتی چین را تحریم کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه تحریم هایی را علیه سازمان فراوری و سازندگی سین کیانگ اعمال کرد.

خزانه داری آمریکا اعمال تحریم های خود را به بهانه رفتارهای این سازمان علیه گروه های مسلمان اویغور مطرح نمود.

براساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، دارایی های سازمان فراوری و سازندگی سین کیانگ در ایالت متحده مصادره خواهد شد.

استیون منوچین دبیر خزانه داری آمریکا اعلام نمود: ایالات متحده متعهد شده است تا از قدرت اقتصادی خود برای پاسخگوئی به متخلفان حقوق بشر در سین کیانگ و در سراسر دنیا استفاده کند.

سازمان فراوری و سازندگی یکی از بخش های مهم استان سین کیانگ محسوب شده و از نظر اداری مستقیماً زیر نظر دولت مرکزی پکن و هم رتبه با استان ها مدیریت می گردد گرچه از نظر قوانین و مقررات، و رسیدگی های قضایی، همزمان تابع قوانین منطقه (استانی) سین کیانگ نیز می باشد؛ در برنامه ریزی های دولتی و اجرایی نیز به صورت واحد مستقل هم رتبه استان بوده و دارای حقوق هم رده مناطق استانی می باشد.

وظایف دوگانه این سازمان مرزبانی و عملیات عمرانی در نواحی مرزی است. سازمان فراوری و سازندگی سین کیانگ واحد ویژه ای است که همزمان نقش ارتش، حکومت و موسسات را برعهده دارد.

به دنبال ادامه سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پکن به ویژه تحرکات اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، وانگ یی وزیر خارجه چین هفته گذشته در گفت و گوی تلفنی با ژان-ایو لودریان همتای فرانسوی خود از آمریکا به بزرگترین ویرانگر نظم بین المللی یاد کرد که با هدف پیروزی در انتخابات و حفظ سلطه جویی تک قطبی خود، به سرکوب چین روی آورده است.

وانگ یی با اشاره به سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که از سیستم اجتماعی چین انتقاد نموده و سعی دارد بین حزب کمونیست چین و مردم فاصله ایجاد کند اعلام نمود: اظهارات پمپئو با هدف ایجاد تقابل بین ایدئولوژی های مختلف و بازگرداندن کل دنیا به عصر جنگ سرد است.

او به دنیایان در خصوص بحران های پیش رو از جمله جدایی چین و آمریکا از یکدیگر هشدار داد و اضافه کرد: اگر روابط بین چین و ایالات متحده به تعارض و مخالفت تبدیل گردد، سرنوشت کل بشر نیز در خطر خواهد بود.

وزیر خارجه چین توضیح داد: شعار آمریکا اول که توسط بعضی سیاستمداران این کشور مطرح شده است نمایانگر قصد این کشور از یک جانبه گرایی است به همین دلیل تعداد معاهدات و سازمان های بین المللی که ایالات متحده از انها خارج شده است در دولت ترامپ به مراتب بیشتر از هر زمان دیگری است.

وانگ با یاداوری اینکه ایالات متحده به بزرگترین ویرانگر نظم بین المللی تبدیل شده است اضافه کرد: این کشور در نقطه مقابل فرایند تاریخی و همچنین جامعه بین المللی ایستاده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 872

به "آمریکا یک سازمان دولتی چین را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک سازمان دولتی چین را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید