نقدها تند داریوش ارجمند درباره پول های مشکوک

به گزارش مجله زیتوا، داریوش ارجمند بازیگر سریال محرمی مرضیه با انتقاد از بودجه های میلیاردی بعضی پروژه های سینمایی و تلویزیونی تأکید کرد تلویزیون و ارشاد در زمینه بازخواست از تهیه کنندگان مسئولند.

نقدها تند داریوش ارجمند درباره پول های مشکوک

به گزارش مهر، داریوش ارجمند بازیگر سریال ویژه محرم مرضیه، امروز 12 شهریور در حاشیه بازدید خبرنگاران از پشت صحنه این سریال ضمن انتقاد شدید از طرح وزارت ارشاد برای ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت در بنیاد رویکردی بیان نمود: واقعاً چرا باید چنین کاری انجام گردد؟ چرا باید زیرمجموعه بنیاد شویم؟ رودکی خودش را هم نمی تواند اداره کند!

این عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت درباره دلایل ارشاد برای طرح ایده این ادغام هم به کنایه گفت: دلیلش را که نمی دانم اما احتمالاً برای یک نفر یک شغلی در نظر گرفته اند.

نامه نگاری در اعتراض به یک ادغام

وی در پاسخ به اینکه به عنوان یک پیشکسوت چرا نسبت به این طرح اعتراض عملی نمی کنید هم اظهار کرد: اعتراض نموده ایم، من نامه های مورد نظرم را نوشته ام، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت قهر نموده و رفته است و به موسسه هم نمی آید. ما اعتراض خود را مطرح نموده ایم منتظریم که جواب بدهند. این موسسه یک هیات امنا دارد که اعضای آن از پنج وزارتخانه هستند و وزیر ارشاد به تنهایی نمی تواند درباره آن تصمیم گیری کند. ارشاد برای این طرح حتی با این اعضا حرف هم نزده و نظرشان را نخواسته است.

این بازیگر در بخش دیگری از صحبت های خود درباره هنرمندان تازه کاری که به عرصه سینما و تلویزیون می آیند و پیشکسوت ها را به عنوان الگو قرار می دهند هم مطرح نمود: چشم این افراد به ما نیست و بیشتر چشم شان به شبکه جم است!

اگر داماد کسی بودم سرمایه گذار شهرزاد می شدم!

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه چرا وضعیت به گونه ای شده است که هنرمندان جوان به جای تلویزیون باید چشم شان به دنبال شبکه های ماهواره ای باشد هم گفت: این را باید از مدیران تلویزیون بپرسید. من آدمی هستم که وقتی در تلویزیون به کاری دعوت می شوم اگر آن پروژه با میل من سازگار باشد، در آن بازی می کنم و اگر نباشد بازی نمی کنم، حاضرم سنگ ببندم به شکمم و گرد بخوابم اما منت کسی را هم نکشم. خواهرزاده و پسرخاله و داماد هیچ کسی هم نیستم! پسر و پدر خودم هستم. همه چیزم خودم هستم. اگر داماد کسی بودم که سرمایه گذار شهرزاد می شدم!

بازیگر سریال محرمی مرضیه که به گفته کارگردانش بخش هایی از داستان آن به فسادهای مالی و پولشویی ارتباط دارد، در پاسخ به اینکه تلویزیون چقدر می تواند در زمینه مبارزه با ورود پول های کثیف به عرصه هنر موثر باشد گفت: خیلی می تواند تأثیر داشته باشد. تلویزیون خودش دستش در کار است و گرنه حتماً پرس و جو می کرد ببینید تهیه کننده ای که دستمزد یک میلیاردی به بازیگرش می دهد از کجا آورده است؟ باید پرسید از کجا برای ریخت و پاش در سریال ها پول می آورند؟

او در پاسخ به خبرنگاری که گفت این پول ها در سریال ها از سوی مرکزی مانند سیمافیلم تأمین می گردد، گفت: خیر مگر این آقایی که در دادگاه نشست و محاکمه شد از سیما فیلم بود!؟

ارجمند با انتقاد از اظهارات بعضی فیلمسازان در زمینه استفاده از پول های مشکوک در سینما و تلویزیون هم گفت: کارگردانی که در تلویزیون می نشیند و می گوید به من ربطی ندارد پولی که به من می دهند از کجا آمده است، در واقع مرده شور است. انگار برایش تفاوتی ندارد که مرده چه کسی باشد! تلویزیون اتفاقاً باید یقه فلان تهیه کننده را بگیرد و بپرسد که از کجا بودجه آورده اید؟ چه آثاری که در تلویزیون پخش می گردد و چه آن ها که بیرون از تلویزیون فراوری می شوند همه آدم هایی هستند که با تلویزیون هم همکاری دارند. تلویزیون و ارشاد در این زمینه مسئول هستند.

این هنرمند پیشکسوت در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا سریال هایی مانند مرضیه می توانند در برطرف کامل مشکلاتی مانند پولشویی و اختلاس موثر باشند تأکید کرد: این چیزها تمام نمی گردد، تا زمانی که انسان زنده است این مسائل هم وجود دارد!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 100

به "نقدها تند داریوش ارجمند درباره پول های مشکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها تند داریوش ارجمند درباره پول های مشکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید