انجمن اسلامی پردیس خواهران دانشگاه قم خواهان شفافیت آرای نمایندگان مجلس شد

به گزارش مجله زیتوا، انجمن اسلامی دانشجویان پردیس خواهران دانشگاه قم در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عدم تایید اعتبارنامه تاجگردون خواهان شفافیت آرای نمایندگان نیز شدند.

انجمن اسلامی پردیس خواهران دانشگاه قم خواهان شفافیت آرای نمایندگان مجلس شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، انجمن اسلامی دانشجویان پردیس خواهران دانشگاه قم در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عدم تایید اعتبارنامه تاجگردون خواهان شفافیت آرای نمایندگان نیز شدند.

متن نامه به توضیح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس شوراى اسلامى، با عرض سلام و احترام. در ابتداى سخن باید گفت دقت و عملکرد هوشمندانه مجلس شوراى اسلامى در بررسى و رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، به عنوان استفاده اى به جا از ظرفیت هاى پیش بینى شده در قوانین براى ساخت مجلسى متعالى تر امرى شایسته ى تقدیر و موجب امیدوارى است. آنچه که مورد بحث است این است که با وجود انتشار خبر رد اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون به عنوان تصمیمى معین کننده در ترکیب مجلس شوراى اسلامى، چیزى که همچنان در این مسئله و در سایر تصمیم گیری هاى خرد و کلالان مجلس مشاهده مى گردد؛ نا گفته باقى ماندن راى و نظر نمایندگان است.

همانطور که مستحضرید، از مطالبات عمده ى ملت بالاخص فعالین دانشجویى در سال هاى اخیر؛ شفافیت آراى نمایندگان در مجلس شوراى اسلامى بوده است، مطالبه اى جدى که انتظار مى رفت با روى کار آمدن مجلس جدید محقق گردد، مجلسى که در روزهاى آغازین کار خود، بحث شفافیت را در دستور کار خود قرار داد، اما همچنان اگر نماینده اى علاقه اى به انتشار راى خود در صفحه

مجازى خود نداشته باشد، راى ها نامعلوم خواهند ماند و تغییرى به وجود نیامده است.

با توجه به جلوه ى پررنگ مسئله ى شفافیت در شعارهاى انتخاباتى نمایندگان حاضر در مجلس و با توجه به نقش زیربنایى شفافیت در حسن پیگیرى سایر مطالبات مردم از جمله مطالبات اقتصادى و معیشتى، حداقل توقع تا تصویب قوانین به روز و فراهم کردن زیرساخت هاى لازم براى انتشار صریح و الزامى آرا و اقدامات اساسى، این است که نمایندگان به عنوان وکلاى ملت ایران از هر رسانه و تریبونى که در دست دارند براى اعلام راى خود در مورد تصمیمات معین کننده مجلس دریغ نورزند و مردم را در جریان آرا بگذارند، چرا که تکرار رویه قبلى و مبهم ماندن نظر نمایندگان، شایسته ملت ایران و مجلس یازدهم نخواهد بود.

حداقل کارى که با صرف کمترین زمان وهزینه در راستاى تحقق شفافیت آراى نمایندگان مى توان انجام داد، استفاده از ظرفیت پایگاه اینترنتى مجلس شوراى اسلالامى براى انعکاس آراى نمایندگان به تفکیک هر نماینده و با ذکر اسامى موافقین و مخالفین، حاضرین و غایبین و... مى باشد که مطالبه جدى ما مى باشد وانتظار مى رود تا نمایندگان محترم کوشش خود را براى عملیاتى شدن این روش به عنوان یکى از ساده ترین مسیرهاى تحقق شفافیت در مجلس به کار گیرند و به وعده هاى خود جامه عمل بپوشانند. امید است تا هرچه سریعتر شاهد بر پایى سازوکارهاى دقیق شفافیت اراى نمایندگان در مجلس شوراى اسلامى باشیم.

انجمن اسلامى دانشجویان دانشگاه قم (واحد خواهران)

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 855

به "انجمن اسلامی پردیس خواهران دانشگاه قم خواهان شفافیت آرای نمایندگان مجلس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن اسلامی پردیس خواهران دانشگاه قم خواهان شفافیت آرای نمایندگان مجلس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید