اولویت های پژوهشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی سال 1404-1400 اعلام شد

به گزارش مجله زیتوا، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی طی فراخوانی اولویت های پژوهشی خود را بیان کرد.

اولویت های پژوهشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی سال 1404-1400 اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در راستای هدفمند سازی مطالعات حوزه ورزش کشور و استفاده از همه ظرفیت های ملی شامل طرح های کلان پژوهشی، تحقیقات دانشگاهی و دانشجویی اعم از انتها نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، فهرست اولویت های پژوهشی خود را در 9 محور، اعلام نمود.

بر اساس این گزارش، نظر به توسعه دانش علوم ورزشی در جهان و نزدیک شدن مطالعات حوزه علوم ورزشی در کشورمان به استاندارد های بالای بین المللی، ضروری است تا هر چند سال یکبار جهت خود را همسو با حرکت جهانی تنظیم نموده و برای پیشرفت در حوزه های مختلف این دانش، هدف گذاری و برنامه ریزی نماییم.

پژوهشگاه تربیت بدنی به عنوان تنها پژوهشگاه ملی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصمم است تا به عنوان هسته مرکزی، در مورد هماهنگی بین دانشگاه ها، مراکز مطالعاتی و پژوهشی با دستگاه های متولی حوزه ورزش پژوهش های کلان حوزه علوم ورزشی را مدیریت و اجرا نماید.

همچنین با نگاهی به چشم انداز، سیاست ها و اهداف کلی پژوهشگاه، ماموریت این مرکز را به عنوان مرجع پژوهش ورزش کشور در حوزه علوم ورزشی و در شرایط کنونی بیش از گذشته برجسته نموده است. این در حالیست که علیرغم مسائل زیاد در دو دهه اخیر بیش از 400 پژوهش عمدتا کاربردی و ملی را اجرا نموده و سعی داشته است جوابگوی احتیاج های پژوهشی کشور در این زمینه باشد؛ لذا اولویت های پژوهشی سال 1404-1400 بر اساس تأکید مسئولان ارشد نظام، اسناد بالا دستی از جمله سند چشم انداز، نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع علمی سلامت، برنامه راهبردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برنامه استراتژیک و راهبردی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، با تأکید بر سه حوزه اصلی علوم زیستی در ورزش، ورزش و جامعه و فناوری های ورزشی تدوین شده است.

محور های اصلی این اولویت ها در 9 موضوع اصلی همراستا با فعالیت های 9 گروه جدید پژوهشگاه (بر اساس ساختار تشکیلات جدید ابلاغی در سال 1400 دفتر گسترش آموزش عالی به پژوهشگاه) است.

محور های اصلی

مطالعات فعالیت بدنی و تندرستی

ارتقاء عملکرد در ورزش قهرمانی

طب ورزشی

مدیریت و سیاست گذاری در ورزش

علوم رفتاری در ورزش

جامعه شناسی و روان شناسی ورزش

بیومکانیک ورزشی

مهندسی ورزش

بازاریابی و تجاری سازی در ورزش

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی آمادگی دارد تا ضمن اجرای این عناوین به صورت مشترک با نهاد های اجرایی ورزش کشور، برای برآورده ساختن احتیاج های پژوهشی آنان در هر عنوان مورد احتیاج شان نیز اقدام به سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های پژوهشی نماید.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به آدرس http: //ssrc. ac. ir/ مراجعه نموده یا با پست الکترونیک معاونت پژوهشی به نشانی: [email protected] مکاتبه کنند.

گفتنی است، اولویت دریافت پروپوزال با پژوهش هایی است که جنبه مشارکت مادی یا معنوی داشته و دستگاه متولی حوزه ورزش ضمن اعلام احتیاج، در اجرای طرح نیز مشارکت داشته باشد یا طرح در سطح بین المللی و یا منطقه ای اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1365

به "اولویت های پژوهشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی سال 1404-1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت های پژوهشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی سال 1404-1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید