این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می نماید

به گزارش مجله زیتوا، یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در مجذوب کننده تر شدن دکوراسیون داخلی دارد، چیدمان مبلمان است.

این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می نماید

وقتی می خواهیم وسایل خانه خود را بچینیم باید به نحوه درست چیدمان وسایل دقت کنیم. چیدمان وسایل نباید با سلیقه شخصی باشد بلکه باید به صورت استاندارد چیده گردد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با اشتباهات چیدن مبل در منزل آشنا خواهید شد.

اشتباهات چیدن مبل در منزل

در ادامه با اشتباهات رایج در چیدمان مبلمان آشنا می شوید. سعی کنید از تکرار این اشتباهات خودداری کنید.

چند نقطه کانونی در خانه دارید

مهم ترین نکته ای که باید برای چیدمان مبل خانه خود باید در نظر داشته باشید این است که هر فضایی فقط و فقط یک نقطه کانونی می خواهد. در غیر این صورت شلوغ و به هم ریخته به نظر می رسد. نقطه کانونی جذابیت بیشتری به اتاق پذیرایی می دهد؛ تا حدودی جای هر وسیله را تعیین می نماید و اجازه می دهد چشم افراد به مقدار لازم به هر یک از وسایل اتاق پذیرایی خیره گردد. پس هر اتاقی باید فقط یک نقطه کانونی داشته باشد. گاهی اتاق ها خودشان نقطه کانونی دارند، گاهی هم خود صاحب خانه باید برای ایجاد آن دست به کار گردد.

بی توجهی به فاصله مبل ها برای گفت و گو از اشتباهات چیدن مبل در منزل

فاصله بین مبلمان باید برای گفت وگو مناسب باشد تا افراد برای شنیدن صدای هم مجبور به فریاد زدن، خم شدن یا جلو بردن گردن شان نشوند. پس هنگام چیدن اتاق نشیمن، در نظر داشته باشید که صندلی ها و مبل ها باید تا حدی رو به روی هم باشند.

نگذاشتن مسیر رفت و آمد برای چیدمان مبلمان

یکی از رایج ترین اشتباهات برای چیدمان مبلمان در منزل بی توجهی به مسیر رفت و آمد است. مبلمان را طوری بچینید که به راحتی قابل دسترسی باشد و اعضای خانواده برای استفاده از یک وسیله، مجبور به بالا رفتن از وسیله ای دیگر نشوند یا هنگام رفت وآمد در خانه از مسیر زیگزاگی و عجیب وغریب عبور نکنند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با گوش پاک کن آویز دیواری زیبا بسازید +ویدیو سر بزنید.

حفظ نکردن تعادل در چیدن مبل

یکی از رایج ترین اشتباهات برای چیدمان مبلمان در منزل نبود تعادل در چیدمان است. البته رعایت تعادل بدین معنی نیست که همه چیز باید با هم قرینه باشد. به عنوان مثال اگر یک سمت خانه یک مبل ال می گذارید، سمت دیگر هم باید وسیله دیگری قرار دهید که از نظر بصری با مبل ال شما در تعادل باشد. حال این وسیله می تواند یک کاناپه دیگر، یک جفت صندلی، کمد، بوفه یا وسیله مناسب دیگری باشد.

بسته شدن پنجره ها به خاطر مبل از اشتباهات چیدن مبل در منزل

بهره مندی از نور طبیعی در هر خانه ای مهم است و معمولا هر چه تعداد پنجره ها بیشتر باشد، بهتر است. احتمالا شما هم مثل بسیاری از افراد می خواهید وسایل زیادی از جمله مبل ها را جلوی پنجره ها بچینید. ولی نباید فراموش کنید که هر چه بیشتر جلوی نور خورشید را بگیرید، خانه کوچک تر، دلگیرتر و شلوغ تر به نظر می رسد. با این حال اگر پنجره ها سرتاسری باشند، رعایت این نکته کمی سخت می گردد. پس اگر مجبور شدید مبلمان را جلوی پنجره بچینید، سعی کنید از آینه و وسایل براق و لوازم روشنایی قوی بهره ببرید که نور خورشید را منعکس و خانه را روشن تر می نماید.

منبع: ساوالان خبر

پیشنهاد مطالعه: مطلب مقرون به صرفه ترین راه رنگ کردن دیوارهای منزل +ویدیو را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1932

به "این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید