بازگشت یک خواننده بعد 12 سال

به گزارش مجله زیتوا، گروه موسیقی بانگ نو به سرپرستی نسترن هاشمی و خوانندگی مهیار شادُروان در ششمین جشنواره موسیقی فجر تازه ترین کنسرت خود را برگزار می کند.

بازگشت یک خواننده بعد 12 سال

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مهیار شادُروان خواننده و مدرس شناخته شده موسیقی ایرانی که بعد از 12 سال دوری از جشنواره موسیقی فجر در رویداد سی و پنجم موسیقی فجر حضور دارد، با اشاره به برگزاری این کنسرت توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته روز دوشنبه 28 بهمن ماه گروه موسیقی بانگ نو به سرپرستی نسترن هاشمی کنسرتی را در چارچوب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه خواهد برد. در این کنسرت آثاری از حسین منزوی، شفیعی کدکنی و سیمین بهبهانی در حال و هوای چهارگاه، نوا و دشتی و ساز و آواز هایی در دستگاه همایون طی بخش های جداگانه پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: تازه ترین اجرای زنده من با همراهی گروه 120 نفره چهاربانگ با اجرای یک سمفونی عاشورایی بود. این در حالی است که حضور در آلبوم آهنگسازان معتبر حوزه موسیقی از جمله فضل الله توکل، جهانشاه برومند و سایر استادان موسیقی ایرانی از جمله کار هایی است که طی این سال ها در حوزه اجرایی موسیقی انجام داده ام. البته همان طور که علاقه مندان موسیقی ایرانی می دانند عمده تمرکز بنده در عرصه موسیقی مبتنی بر حوزه آموزش آواز است که خوشبختانه در شرایط خوبی قرار گرفته است، اما آنچه برای من در حوزه اجرایی مهم است گزیده کاری است که بنا به شرایطی که در حوزه برای خودم قائل هستم کمی سختگیرم.

شادُروان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: بنده آنچنان با موضوع تحریم یا انصراف از جشنواره موسیقی فجر موافق نبوده و نیستم چرا که معتقدم با تحریم مسئله ای حل نمی شود. گرچه قطعاً بر این باورم دوستانی که تا به امروز تصمیم به انصراف از جشنواره موسیقی فجر گرفته اند از سر مواضع دلسوزانه برای شرکت در جشنواره منصرف شدند. اما به هر حال هر هنرمندی بنا به دیدگاه خود به ماجرا نگاه می کند که باید به آن احترام گذاشت. اما بنده معتقدم ما هنرمندیم و اگر اعتراضی هم نسبت به موضوعی داریم می توانیم با زبان هنر اعتراض یا انتقادمان را عینیت بخشیم. به همین جهت بنده شخصاً ترجیح دادم تا در صحنه باشم و در اجرای موسیقی اگر هم نقدی دارم بیان کنم. شرایطی که فکر می کنم می تواند به جای انصراف فضای بهتری را در این شرایط ایجاد کند.

کنسرت گروه بانگ نو به سرپرستی نسترن هاشمی و خوانندگی مهیار شادروان ساعت 21:30 روز دوشنبه 28 بهمن ماه در تالار خلیج فارس بنیاد آفرینش های هنری نیاوران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

مهیار شادروان از خوانندگان مطرح موسیقی اصیل ایرانی است که تحصیلات خود در رشته زبان و ادبیات فارسی به پایان رسانده است. وی از نوجوانی در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی تعلیم سه تار دیده و همزمان با ردیف آوازی عبدالله داومی به روایت و صدای محمود کریمی آشنا شده است. او از جمله هنرمندانی است که ردیف های آوازی و شیوه منسوب به حسین طاهرزاده و نیز دوره های مرکب خوانی و عالی را نزد محسن کرامتی فرا گرفته است و از شاگردان برجسته وی به شمار می رود.

عشق چیستی به آهنگسازی فضل الله توکل، خانه ام ابری است به آهنگسازی سیامک جهانگیری، گوشه های نهان صبح به آهنگسازی سیروس جمالی، پوئم سمفونی کاروان عشق به آهنگسازی سعید اربانی، عشق و شب و شیدایی و حضور در چندین پروژه موسیقایی از جمله فعالیت های او در عرصه موسیقی محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 511

به "بازگشت یک خواننده بعد 12 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت یک خواننده بعد 12 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید