تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس

به گزارش مجله زیتوا، معاون مالی رییس جمهوری، تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت را ابلاغ کرد که بر اساس آن ظرف 3 هفته200 میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به صورت تدریجی به فروش می رسد و به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می گردد.

تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس

به گزارش خبرنگاران از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، این مصوبات مربوط به 3 بند نخست بسته حمایتی از بازار سهام است که در ستاد اقتصادی دولت به تصویب رسید.

بر اساس این ابلاغیه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی ظرف مدت سه هفته نسبت به فروش تدریجی 200 میلیون دلار از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.

همچنین مقرر شده است که به منظور حمایت از تأمین اقتصادی بنگاه های اقتصادی به وسیله بازار سرمایه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به فوریت، نسبت به لغو بخشنامه ها و مصوبات ممنوعیت اعطای تسهیلات برای خرید سهام به شرکت های سرمایه گذاری، هلدینگ و کارگزاری ها اقدام کند.

بر این اساس، سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه جزو مصادیق سرمایه گذاری قابل قبول برای اعطای اقامت پنج ساله به اتباع خارجی است.

ترتیبات اجرایی این موضوع با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت کشور در شیوه نامه مربوط لحاظ می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1368

به "تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید