تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گشت

به گزارش مجله زیتوا، مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: تور کتاب و دانایی با همکاری پایگاه جهانی قنات قصبه گناباد، اداره کتابخانه های عمومی (کتابخانه شهید ابدی) و دبستان تابش علم برگزار گشت.

تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گشت

رسول صنوبری روز سه شنبه 21 آبان 98 با اعلام این خبر گفت: در این تور یک روزه، معرفی کتاب قنات مظهر روشنایی به صورت خلاقانه انجام شد.

دانش آموزان در این تور کاردستی چرخ چاه و میله چاه های قنات را ساختند و تحریر کتاب قصه، ساخت نشریه دیواری با موضوع قنات و همچنین نوشتن نامه به نویسنده کتاب را انجام دادند.

صنوبری اظهار کرد: هم چنین دانش آموزان به روخوانی و معرفی بخش از کتاب پرداختند و با کاردستی های خود نحوه عملکرد قنات را نشان دادند.

آشنایی دانش آموزان با میراث فرهنگی به عنوان پشتوانه فرهنگی و هویتی از جمله کارکردهای برگزاری این تورهاست که در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد تاکید کرد: دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز این کشور می توانند نقش مهمی در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی داشته باشند.

تاکنون 250 اثر از شهرستان گناباد شناسایی و 146 اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و قنات قصبه گناباد سال 1395 در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

شهرستان 89 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار گرفته است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 304

به "تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید