خبرنگاران جهانگیری: یزدی ها مردمان خیری در عرصه های مختلف خصوصا مدرسه سازی هستند

به گزارش مجله زیتوا، یزد - خبرنگاران - معاون اول رییس جمهوری گفت: یزدی ها از جمله مردمان خیری در عرصه های مختلف خصوصا تامین فضاهای آموزشی هستند، البته هرکس نسبت به شرایط اقتصادی خود در این امر مهم و خیر گام بر می دارد.

خبرنگاران جهانگیری: یزدی ها مردمان خیری در عرصه های مختلف خصوصا مدرسه سازی هستند

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری عصرسه شنبه در آیین بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، اظهار امیدواری کرد که یزد از جمله استان هایی باشد که سال های آینده مدرسه فرسوده نداشته باشد.

همچنین استاندار یزد در این آیین که با اهدا لوح سپاس از 30 خیر مدرسه ساز تجلیل شد، گفت: این استان برای سال آینده تحصیلی برای تعمیر و بازسازی مدارس فرسوده احتیاج به اعتبار کافی دارد، امید می رود این موضوع مورد توجه و مساعدت مسوولان وزارت آموزش پرورش برای جبران بخشی از مسائل فضاهای آموزشی قرار گیرد.

محمدعلی طالبی بدون اشاره به بودجه مورد احتیاج و تعداد مدارس فرسوده؛ همچنین فضاهای آموزشی که احتیاج به بازسازی و بازسازی دارد، از یزد با عنوان استانی مشارکت جو و خیری که زبانزد خاص و عامه است، یاد کرد و گفت: هم اکنون بخشی از اقدام های عامه المنفعه در زمینه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی بر دوش خیران استان است.

وی توضیح داد: یزد به دلیل همراهی و مشارکت خیران در بسیاری از شاخص های توسعه میان 31 استان کشور جزو مناطق سرآمد است.

وی ادامه داد: یکی از افتخارهای یزد صدرنشینی 26 سال متوالی دانش آموزان آن در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است که بخشی از آن مرهون همراهی و نقش خیران مدرسه ساز است.

به گفته طالبی یزد به دلیل قدمت آموزش و پرورش با مشکل فرسودگی فضاهای آموزشی روبروست گرچه به لحاظ سرانه در آمار وزارتخانه در صندلی نسبتا خوبی قرار گرفته است اما به لحاظ فرسودگی مدارس شرایطی مناسبی ندارد.

وی اعلام کرد : در حال حاضر از یک هزار و 665 مدرسه، 529 مورد در استان بلااستفاده است که این تعداد 32 درصد مجموع مدارس یزد را شامل می گردد.

استاندار یزد توضیح داد: 28 درصد مدارس در لیست تخریب و بازسازی قرار گرفته است که این نشان از شرایط مدارس استان است.

وی اضافه نمود: با اتکا به حضور افراد خیر در امسال پویش های مختلفی در راستای نهضت مدرسه سازی در استان راه اندازی شد.

استاندار یزد میزان یاری های خیرین مدرسه ساز در سال 1399 را 195 میلیارد تومان و تعداد خیران مدرسه ساز را هم 2 هزار و 200 نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد 300 نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی اظهارکرد: در پویش طرح آجر به آجر در ساخت مدرسه اقدام های بسیار خوبی در استان انجام شد و در طرح یاد شده مشارکت خیران و صاحبان صنایع و معادن در چارچوب ایفای مسوولیت های اجتماعی در شهرستان های مختلف نسبت به ساخت مدرسه اقدام کردند.

طالبی ادامه داد: تعدادی از خیران استان یزد علاوه بر مدرسه سازی در تامین سایر احتیاجها چون ساخت بیمارستان،کلینیک و مشاوره اقدام های ارزشمندی را انجام داده و می دهند.

وی از مجموعه وزارت آموزش و پرورش خواست با توجه به مشارکت افراد خیر در امسال در راستای تکمیل پروژه ها و تجهیزات خیری حداقل به همین میزان(195 میلیارد تومان) یاری نمایند، امید می رود این موصوع مورد توجه مسوولان وزارتخانه قرار گیرد.

هم اکنون 270 هزار دانش آموز در 2 هزار و 200 مدرسه به دلیل شیوع کرونا به وسیله شبکه آموزشی شاد تحصیل می نمایند و یک سوم مدارس استان یزد خیری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1226

به "خبرنگاران جهانگیری: یزدی ها مردمان خیری در عرصه های مختلف خصوصا مدرسه سازی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جهانگیری: یزدی ها مردمان خیری در عرصه های مختلف خصوصا مدرسه سازی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید