دخترعموی بن سلمان یک سال است که به دستور وی در بازداشت است

به گزارش مجله زیتوا، گزارشی که بتازگی منتشر شده، نشان می دهد بازداشت های خاندان پادشاهی عربستان سعودی به دستور محمد بن سلمان ولی عهد تنها شامل مردان نیست بلکه یکی از دخترعموهای وی نیز حدود یک سال است که در زندان الحائر زندانی است.

دخترعموی بن سلمان یک سال است که به دستور وی در بازداشت است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها شنبه هفته گذشته (دوازدهم اسفند) از بازداشت دو شاهزاده سعودی به نام های احمد بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و محمد بن نایف برادرزاده سلمان خبر دادند و همین موضوع باعث شد تحلیل ها درباره علت این اقدامات محمد بن سلمان ولی عهد سعودی به صدر رسانه ها بازگردد.

در همین زمینه روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی به نقل از روزنامه اسپانیایی ای بی سی اعلام نمود، بن سلمان در فوریه 2019 دخترعموی خود بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز را که قصد سفر درمانی به سوئیس داشته، بازداشت نموده است.

بر اساس این گزارش، بسمه به دستور محمد بن سلمان بیش از یک سال است که در زندان الحائر در خارج از ریاض زندانی است.

روزنامه مذکور در ادامه اضافه کرد: همه چیز در 28 فوریه سال گذشته رخ داد، زمانی که بسمه بنت سعودی قراردادی 80 هزار دلار با شرکت هوایی رِد استار برای رفتن به سوئیس با هدف درمان بست و به نظر می رسد وی مجوز سفر به همراه خانواده اش را گرفته بود اما در نهایت امر، هواپیما از زمین بلند نشد.

بر اساس این گزارش و فیلمی که به همراه آن منتشر شده، نه نفر در منزل بسمه در شهر جده منتظر وی بودند؛ بعضی از آنها متوجه دوربین های مداربسته می شوند و آن را می پوشانند تا چیزی معین نباشد. بسمه پس از آنکه به همراه دو دخترش به خانه بازمی گردد، بازداشت می گردد.

روزنامه مذکور به نقل از منبعی نزدیک به بسمه نوشت، افرادی که در منزل بسمه منتظر او بودند، گفتند که ولی عهد می خواهد با وی حرف بزند اما بسمه در همان لحظه فهمیده که بن سلمان را نخواهد دید بلکه بازداشت شده است.

بسمه از آن موقع تا کنون هفته ای یکبار اجازه صحبت تلفنی با خانواده را دارد و خانواده وی نمی دانند بازداشت او تا کی طول خواهد کشید بویژه اینکه شرایط جسمی بسمه نیز رو به وخامت است.

در سرانجام این گزارش آمده، بسمه بن سعود به مقالات خود در اروپا درباره شرایط زن در عربستان سعودی و اصلاحات سیاسی معروف است، وی در سال 2016 با وساطت ولی عهد وقت محمد بن نایف به عربستان بازگشت و از ملک سلمان بازگرداندن اراضی گسترده در ملکیت پدرش سعود بن عبدالعزیز در طائف و نیز حساب بانکی در سوئیس به ارزش یک میلیارد دلار را مطالبه کرد.

محمد بن سلمان پسرعموی خود یعنی محمد بن نایف را از ولی عهدی به زیر کشید وتعدادی از شاهزادگان را بازداشت کرد و این بازداشت شامل حال بسمه نیز شد، کسی که گمان می رود تنها زن بازداشت شده در میان مردان خاندان پادشاهی باشد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 580

به "دخترعموی بن سلمان یک سال است که به دستور وی در بازداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخترعموی بن سلمان یک سال است که به دستور وی در بازداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید