در جست وجوی رد پای فرهاد مجیدی و پین

به گزارش مجله زیتوا، استقلال هنوز خودش را آزمایش می نماید، ترکیب هایی را می آزماید تا برترین ترکیب را پیدا کند. آزمایش های استقلال البته به دو پیروزی پی درپی تبدیل شده و 6 امتیاز در آزمون و خطای شروع فصل برای استقلال بسیار ارزشمند است. استقلال نسبت به فصل گذشته در پست هایی کلیدی تغییرات پرشماری داشته و این کار هر تیمی را در ابتدای فصل می تواند سخت کند اما استقلال لیگ را با حداکثر امتیاز تا هفته دوم پیش رفته است.

در جست وجوی رد پای فرهاد مجیدی و پین

به گزارش خبرنگاران، فرشاد کاس نژاد در ادامه یادداشت خود در ایران ورزشی نوشت: استقلال در هر دو بازی اش مقابل طرفدار و ذوب آهن فشار حریف را تجربه کرد اما دروازه اش را بسته نگه داشت. این امیدوارنماینده است اما توجه کنیم که طرفدار و ذوب آهن مهم ترین حریفان استقلال در این فصل نیستند و مقدار فشاری که آنها توانستند در بازی به استقلال تحمیل نمایند، نشان می دهد که خط میانی استقلال کاری را که باید انجام دهند، با کیفیت مطلوبی از پس انجامش برنمی آیند.

آرتور یامگا بازیکن نو فرانسوی استقلال، مقابل ذوب آهن به 7 سال قبل خود برگشت، وقتی وینگر - مهاجم تیم جوانان کیه وو بود، در تنها سالی که مثل یک گلزن بازی کرد، 16 گل در رده جوانان ایتالیا زد و دیگر هم این موقعیت برایش تکرار نشد. یامگا را در خبرها مدافع راست و وینگر راست معرفی نموده اند اما در اولین بازی اش نه مدافع راست بود و نه انگار قرار است جانشین وریا غفوری در ترکیب استقلال باشد. او پست گوش - مهاجم را بازی کرد، 2 گل هم زد و در اولین بازی اش برای استقلال فارغ از گل هایش، امیدوارنماینده بود، اگرچه بدون توپ کند می دوید. یامگا را که پیشنهاد گابریله پین برای استقلال است، می توانیم اولین اثر از حضور مربی ایتالیایی در استقلال بدانیم، خریدی هوشمندانه که می تواند استقلال را به آرزوهای بزرگی برساند.

اگر وسط این بحث های پیروزی استقلال در اصفهان حوصله دارید، آرتور یامگا را مقایسه کنید با امین قاسمی نژاد. اولی 25 ساله است و در اولین حضورش 2 گل می زند، دومی را برای جشن انتها فوتبال با قیمتی گزاف به استقلال آورده اند.

بازی امیرحسین حسین زاده باید در استقلال معنا پیدا کند. او از مستعدترین بازیکنان لیگ برتر است اما برای اینکه در استقلال اثر بیشتری بگذارد، فرهاد مجیدی باید با او طرح و برنامه اش را نشان دهد. حسین زاده یکی از مهم ترین بازیکنانی است که با او باید بازی استقلال را بشناسیم و بدانیم که ایده های مربیان در شکل دادن به بازی تیم کدام است. آنچه از حسین زاده مقابل ذوب آهن دیدیم، نمایشگر ایده های فرضی استقلال نبود.

استقلال در بازی دوم فصل هم نشان داد که می خواهد بازی را در خط میانی به آرش رضاوند بسپارد اما از استقلال اصرار و از رضاوند انکار. آرش رضاوند برترین گزینه برای بازی در پست بازیساز برای تیمی نیست که می خواهد قهرمان لیگ برتر باشد اما فرهاد مجیدی انگار باور دارد که با رضاوند می تواند بازی تیمش را بسازد. نتیجه اش می گردد همین چیزی که در دو بازی استقلال مقابل طرفدار و ذوب آهن دیده ایم، رضاوند است و فوتبالی که زایش ایده در جریان بازی ندارد.

استقلال با محمد دانشگر و سیاوش یزدانی خط دفاع مطمئنی را ساخته است. مرادمند هم هست تا دفاع 3 نفره استقلال، فرصتی ایجاد کند برای وریا غفوری و جعفر سلمانی. این دو نفر از نقش های دفاعی فاصله گرفته اند و در نقش های هجومی سهم بیشتری دارند. این می تواند استقلال را به تیم هجومی تری تبدیل کند، بخصوص وقتی استقلال در مرکز میدان هافبک هایی برای طراحی ندارد. دو نمایش استقلال در شروع لیگ و دو پیروزی، این تیم را در موقعیت یک مدعی قرار داده است اما برای اینکه استقلال در کورس قهرمانی پیروز باشد، هنوز باید برای فوتبالی که ارائه می دهد، کار کند. نقش فرهاد مجیدی و گابریله پین در استقلال را باید در جریان بازی پیدا کنیم، ردپایی که نشان دهد مربیان مشغول کارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1600

به "در جست وجوی رد پای فرهاد مجیدی و پین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جست وجوی رد پای فرهاد مجیدی و پین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید