روسیه: آمریکا دیپلماسی بلندگویی را کنار بگذارد

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه ای به ادعای دولت جدید آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات 2020 این کشور واکنش نشان داد و گفت هیچ شاهدی برای اثبات این اتهام وجود ندارد.

روسیه: آمریکا دیپلماسی بلندگویی را کنار بگذارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در این بیانیه می خوانیم: سند ارائه شده از سوی جامعه اطلاعاتی آمریکا مجموعه جدیدی از اتهامات بی اساس است مبنی بر اینکه روسیه در فرایند سیاست داخلی ایالات متحده مداخله نموده است. این اتهامات به طور یکجانبه و از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا تائید شده و مبتنی بر هیچ واقعیت یا شواهد مستدلی نیست.

سفارت روسیه اضافه نمود: دولت واشنگتن به استفاده از دیپلماسی بلندگویی در راستای تبلیغ علیه روسیه و نشان دادن چهره ای منفی از این کشور ادامه می دهد. رویکرد دولت بایدن مغایر با پیشنهاد ما مبنی بر گفتگوی متقابل و محترمانه در کوشش برای حل مسائل مهم است.

به گزارش خبرنگاران، اداره اطلاعات ملی ایالات متحده روز سه شنبه در یک گزارش روسیه و چند کشور و گروه دیگر از جمله ایران، کوبا، ونزوئلا، چین و جنبش حزب الله لبنان را به کوشش برای اعمال نفوذ و اثرگذاری بر فرایند انتخابات 2020 آمریکا متهم کرد.

اداره اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش مدعی شد که این کشورها به یک عملیات نفوذ سرّی و چند جانبه دست زده اند که ادعا می گردد هدف آن تضعیف احتمال پیروزی مجدد دونالد ترامپ در این انتخابات بدون افزایش مستقیم شانس پیروزی رقیب وی، جو بایدن بوده است.

شورای اطلاعات ملی آمریکا در بخش دیگری از این گزارش غیر محرمانه ادعا کرد که سازمان های وابسته به دولت روسیه در جریان انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا جنگ خبری را با تکیه بر اخبار جعلی علیه جو بایدن نامزد این انتخابات و رئیس جمهور کنونی ایالات متحده به راه انداختند که دستور این جنگ خبری مستقیماً از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صادر شده بود.

از دیگر اتهاماتی که شورای اطلاعات ملی آمریکا به روسیه در ارتباط با این عملیات نفوذ ادعایی وارد می نماید می توان به کوشش مسکو برای بدنام کردن جو بایدن و حزب دموکرات در این انتخابات، حمایت از دونالد ترامپ، تضعیف اعتماد عمومی به فرایند انتخابات و تشدید اختلاف های اجتماعی و سیاسی در درون جامعه ایالات متحده نام برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1299

به "روسیه: آمریکا دیپلماسی بلندگویی را کنار بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا دیپلماسی بلندگویی را کنار بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید