عرضه رایگان کیهان کاوی با چشم هابل

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، کتاب الکترونیکی رایگان کیهان کاوی با چشم هابل شامل 237 گنجینه شگرف دیداری از 30 سال کاوش تلسکوپ فضایی هابل به انتخاب سایت ناسا همراه با توضیحات فارسی است که توسط کانون نجوم آماتوری دانشگاه فردوسی مشهد جمع آوری، تدوین و ترجمه شده است.

عرضه رایگان کیهان کاوی با چشم هابل

جواد فیاض، دببرکانون نجوم آماتوری و سرپرست تیم تنظیم کننده این کتاب در گفت وگو با خبرنگار ایبنا گفت: این کتاب 243 صفحه ای که در یک فصل و 4 بخش به نگارش درآمده است؛ حاصل فعالیت 13 نفر از دانشجویان است که در بازه زمانی سه ماهه شروع به جمع آوری، تدوین و ترجمه مطالب از سایت ناسا کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر توضیحاتی که در هر صفحه در مورد جرم آسمانی مشخصی به همراه عکس آن داده شده، بخشی به نام گر فزون تر خواهی از این نیز طراحی شده تا علاقمندان به مطالعه بیشتر، به سایت هابل هدایت شده و مطالب بیشتری در مورد آن موضوع، مطالعه کنند.

دبیر انجمن نجوم آماتوری دانشگاه فردوسی مشهد در سرانجام گفت: ما در مجموعه کانون نجوم آماتوری دانشگاه فردوسی مشهد همه تلاش خود را به کار بستیم تا اثر ارزشمندی پیشکش علاقمندان به حوزه نجوم آماتوری کنیم، امید که مفید واقع شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 827

به "عرضه رایگان کیهان کاوی با چشم هابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه رایگان کیهان کاوی با چشم هابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید