قیمت هر عدد فاویپیراویر چند است؟!

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تأکید بر اینکه مردم برای تهیه داروهای بیماران مبتلا به کرونا از مراجعه به بازار آزاد خودداری کنند، گفت: داروهای این بیماران در بیمارستان تأمین می شود و نیاز بازار آزاد، کاذب است.

قیمت هر عدد فاویپیراویر چند است؟!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در مورد قیمت داروی فاویپیراویر گفت: قیمت هر عدد از این دارو 19 هزار تومان است و تنها در بیمارستان ها توزیع می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر فاویپیراویر مورد نیاز سیستم درمان از محل تولید داخل تأمین می شود و داروی موجود در بازار قاچاق و یا تقلبی هستند.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نیاز تهیه دارو در بازار آزاد نیاز کاذب است، مطرح کرد: موارد مصرف این دارو تنها برای بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه است که سازمان غذا و دارو در حد نیاز سیستم درمان، این دارو را تأمین کرده است.

وی درمورد داروی رمدسیویر نیز خاطرنشان کرد: نرخ داروی رمدسیویر وارداتی حدود یک میلیون و 300 هزار تومان است و نمونه تولید داخل آن حداقل یک سوم نمونه وارداتی خواهد بود که بزودی پس از انجام مراحل پایانی قانونی، وارد بازار دارویی کشور خواهد شد.

به گفته محمدی به محض افزایش ظرفیت تولید دارو رمدسیویر در داخل، واردات آن قطع می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 867

به "قیمت هر عدد فاویپیراویر چند است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر عدد فاویپیراویر چند است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید