مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

به گزارش مجله زیتوا، در اواخر دوران حکومت عثمانی، سلطان محمود اول ترتیبی داد تا محلی که امروز آن را با نام میدان تقسیم می شناسیم، جایی باشد که در آن خطوط اصلی آبی که از شمال شهر سرازیر بودند در اینجا جمع شده و از همین محل به دیگر بخش های شهر فرستاده شوند. به همین دلیل است که میدان تکسیم استانبول نام خود را از آب انبار بزرگ سنگی گرفت که برای قسمت کردن آب برای بخش های مختلف شهر استفاده می شد.

مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

مهم ترین جاذبه میدان تقسیم، یادبود استقلال است که در ابتدای خیابان استقلال قرار دارد. اینجا همچنین محل چرخش تراموای قدیمی است (تنها وسیله نقلیه عمومی که اجازه تردد در خیابان استقلال را دارد). این یادبود توسط مجسمه ساز ایتالیایی، پیترو کانونیکا و در سال 1928 ساخته شده است. در چهار طرف این بنای یادبود آتاتورک به همراه دیگر شخصیت های تاریخی و مردم عادی در کنار آنها نشان داده شده است. از زمان بازگشایی، بنای یادبود و میدان تقسیم به اصلی ترین مکان برای برگزاری مراسم رسمی دولتی در استانبول تبدیل شده اند.

منطقه بی اوغلو نزدیک به میدان تقسیم قرار گرفته است. این منطقه نقشی مهم در شکل دادن چهره استانبول مدرن بازی می کند. رفتن به منطقه بی اوغلو در تور ترکیه به شما فرصتی عالی می دهد تا همانند شهروندان محلی کمی از شهر قدیمی دور شده و از جاذبه های بخش مدرن و اروپایی شهر لذت ببرید. توصیه می کنیم برنامه بازدید از میدان تکسیم را با رفتن به این محله ترکیب کنید و از حال و هوای هنری، فرهنگی و بین المللی آن لذت ببرید. تعداد زیادی بوتیک های شیک، کتاب فروشی، فروشگاه های موسیقی، کتابخانه ها، گالری های هنری، سینما، تئاتر، کافه ها، رستوران ها، شیرینی و شکلات فروشی در این منطقه وجود دارند.

منبع مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1668

به "مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید