نتایج آزمون دکتری اعلام شد ، جزئیات انتخاب رشته

به گزارش مجله زیتوا، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه نتایج اولیه و اعلام زمان انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 1402 اطلاع داد.

نتایج آزمون دکتری اعلام شد ، جزئیات انتخاب رشته

به گزارش خبرنگاران، دکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر گفت: کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری Ph.D روز یک شنبه مورخ 1402/01/27 به وسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل مشاهده است و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و بعلاوه شماره شناسنامه و سال تولد به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی خواهند داشت.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند باید از روز سه شنبه مورخ 1402/01/29 تا روز شنبه مورخ 1402/02/02 نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود تا حداکثر 50 کدرشته محل در صورت وجود با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، توصیه کرد: این دسته از داوطلبان ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های مرتبط با آن اقدام کرده، سپس کدرشته محل های مورد علاقه خود را از کدرشته محل های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام کنند ضمن اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون از روز دوشنبه مورخ 1402/01/28در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

دکتر پورعباس بعلاوه در خصوص داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، نیز گفت: این داوطلبان باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و بر اساس اطلاعیه های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در انتها اعلام کرد: اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، آنالیز سوابق علمی و پژوهشی و ... در دهه سوم اردیبهشت ماه 1402 به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1962

به "نتایج آزمون دکتری اعلام شد ، جزئیات انتخاب رشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج آزمون دکتری اعلام شد ، جزئیات انتخاب رشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید