نمره قبولی بوکسورهای ایرانی در رینگ جهانی؛ 10 برد و یک برنز

به گزارش مجله زیتوا، تیم ملی بوکس ایران در رقابت های جهانی بوکس صربستان 10 بوکسور داشت که نهایتا با کسب 10 پیروزی و یک مدال برنز به کار خود سرانجام داد.

نمره قبولی بوکسورهای ایرانی در رینگ جهانی؛ 10 برد و یک برنز

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، رقابت های بوکس قهرمانی دنیا 2021 صربستان که از روز دوشنبه هفته گذشته و به میزبانی شهر بلگراد مرکز صربستان شروع شده است، در حالی تا روز 15 آبان ادامه خواهد داشت که این رقابت ها امروز (پنج شنبه) 13 آبان، برای تیم ملی ایران به انتها رسید.

تیم ملی ایران که با سرمربیگری علیرضا استکی 10 بوکسور را در این رقابت ها داشت، نهایتا با کسب 10 پیروزی و یک مدال برنز، عملکرد قابل قبولی را نسبت به ادوار گذشته داشت. ضمن اینکه این مدال برنز نخستین مدال بوکس ایران در تاریخ رقابت های دنیای بود تا اهالی این رشته شاهد تاریخ سازی در این دوره باشند.

تنها مدال برنز ایران در این رقابت ها را دانیال شه بخش بوکسور المپین تیم ملی، در وزن 60 کیلوگرم به دست آورد. او شانس صعود به فینال را بخاطر مصدومیت از ناحیه ابرو در ملاقات یک چهارم، از دست داد.

اسامی بوکسورهای ایران در این رقابت ها به توضیح زیر بود:

وزن 57 کیلوگرم، سجاد محمدپور

وزن 60 کیلوگرم، دانیال شه بخش

وزن 63 کیلوگرم، اشکان رضایی

وزن 67 کیلوگرم، مسلم مقصودی

وزن 71 کیلوگرم، فرهاد مرادی

وزن 75 کیلوگرم، سید شاهین موسوی

وزن 80 کیلوگرم، میثم قشلاقی

وزن 86 کیلوگرم، علی جمالی

وزن 92 کیلوگرم، طوفان شریفی

وزن 92+ کیلوگرم، پوریا امیری

راهنمایی تیم ملی ایران را علیرضا استکی به عنوان سرمربی بر عهده دارد و همایون امیری، محمود نهتانی و شهرام فاتح نیز به عنوان مربی در صربستان حضور داشتند.

نکته قابل توجه دیگر تعداد پیروزی های تیم ملی ایران در این رقابت ها بود. تا کنون تیم ایران در این رویداد دنیای 10 پیروزی را کسب نکرده بود تا این عملکرد، بیشترین تعداد برد انفرادی در تمام ادوار حضور تیم ملی بوکس در رقابت های دنیای محسوب می گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1626

به "نمره قبولی بوکسورهای ایرانی در رینگ جهانی؛ 10 برد و یک برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمره قبولی بوکسورهای ایرانی در رینگ جهانی؛ 10 برد و یک برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید