واکنش سعد حریری و میشل عون به درگیری های شدید در بیروت

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در واکنش به درگیری های شدید در بیروت گفت: درگیری، آتش سوزی و اقدامات خرابکارانه در مرکز بیروت، جنون آمیز و مردود و تهدید کننده ثبات داخلی است.

واکنش سعد حریری و میشل عون به درگیری های شدید در بیروت

وی افزود: این تبعات وخیمی به دنبال خواهد داشت. بیروت جایی برای اقدامات خرابکارانه نخواهد بود. نیروهای امنیتی به نقش خود در مقابل قانون شکنان و نفوذی ها عمل نمایند.

همزمان میشل عون رئیس جمهور لبنان هم از وزیران دفاع و کشور و فرماندهان امنیتی خواست که امنیت تظاهرات نمایندگان مسالمت آمیز را تأمین نمایند و مانع اقدامات هرج و مرج طلبانه شوند و سلامت اماکن دولتی و خصوصی را تأمین نمایند.

این در حالی است که منابع امنیتی لبنانی اعلام کردند که در درگیری های مقابل مجلس این کشور میان معترضان و نیروهای امنیتی شماری از نیروهای امنیتی این کشور زخمی شده اند.

در این درگیری ها تا به امروز بیش از 100 نفر زخمی شده اند که 60 نفر در محل مداوا شده اند. تیم های صلیب سرخ لبنان وارد عمل شده و زخمی شدگان را به بیمارستان های بیروت منتقل نموده اند.

نیروهای امنیتی اعلام نموده اند که کسانی که دست به اغتشاش می زنند را بازداشت خواهند کرد.

همزمان رسانه های لبنانی اعلام کردند که ارتش لبنان اقدام به اعزام نیروهای کمکی به اطراف مجلس با ادامه درگیری میان تظاهرات نمایندگان و نیروهای امنیتی نموده است.

درگیری ها زمانی آغاز شده است که معترضان به نیروهای ضد شورش با سنگ و آهن و بمب های آتشزا و کندن درختان اطراف مجلس، یورش بردند.

نیروهای امنیتی در اطراف مجلس از گاز اشک آور و ماشین آبپاش علیه تظاهرات نمایندگان استفاده کردند.

همزمان اداره امنیت داخلی لبنان از تظاهرات نمایندگان مسالمت آمیز خواست که از اغتشاشگران از بیم سلامت خود دور شوند.

در نبطیه هم معترضان به نیروهای امنیتی که مانع بستن راهی از سوی آنها شده بودند، حمله ور شدند.

النشره گزارش داد که معترضان به سوی بانک دریای مدیترانه بمب آتشزا پرتاب نموده اند که ساختمان دچار حریق شده است و بیم سرایت آتش سوزی به منازل مجاور آن می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 468

به "واکنش سعد حریری و میشل عون به درگیری های شدید در بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سعد حریری و میشل عون به درگیری های شدید در بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید