کشف یک ساختمان و گنجینه های یک شهر غرق شده باستانی در زیر آبهای یونان

به گزارش مجله زیتوا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، کشف یک ساختمان و گنجینه های یک شهر غرق شده باستانی در زیر آبهای یونان صورت پذیرفت.

کشف یک ساختمان و گنجینه های یک شهر غرق شده باستانی در زیر آبهای یونان

باستان شناسانی که در سلامیس (Salamis)، جزیره کوچکی در نزدیکی سواحل یونان و محل شهر غرق شده باستانی مشغول کاوش بودند، به اکتشاف مهمی دست پیدا کردند.

وزارت فرهنگ یونان حین رونمایی از مجموعه ای از یافته های حاصل از پروژه کاوشی زیر آبی، از کشف گنجینه های مرمر متعلق به قرن چهارم پیش از میلاد به همراه بقایای ساختمانی اطلاع داد که بخشهایی از آن غرق شده بود.

یک گروه متشکل از 12 کاوشگر دریایی، بقایای بنایی را کشف نموده است که گمان می رود زمانی ساختمان بزرگ عمومی شهر باستانی سلامیس بوده است. (ویرانه های شهر باستانی دیگری به نام سلامیس که بخش هایی از آن زیر آب و بخش های دیگر آن بالای خشکی در شرق قبرس قرار گرفته است، با این اکتشاف ها ارتباطی ندارد.)

کاوشگران در سال 2022، حین جست و جو در جزیره سلامیس بقایای این ساختمان بزرگ باستانی را پیدا کردند. به اعتقاد مورخان، این سازه ها معمولاً در اطراف بازارها وجود داشتند و احتمالا به عنوان مکانهای تجاری عمومی مورد استفاده قرار می گرفتند.

بنایی که در سلامیس پیدا شد، حدود 6 متر عرض و 32 متر طول دارد و بقایای 6 اتاق در آن قابل مشاهده است. باستان شناسان هنوز روند آنالیز تمام اتاق های این بنا را به اتمام نرسانده اند.

با این حال کاوش در یکی از اتاق های این ساختمان به کشف انباری منجر شد که درون آن چند شی تاریخی از جمله حدود 20 سکه برنز، تکه های مرمر، چند گلدان و تکه هایی از سرامیک متعلق به دوران هلنیستی وجود داشت.

از جمله اشیای مرمرینی که در این ساختمان کشف شده است، به یک ستون میتوان اشاره نمود که بر روی آن عباراتی حکاکی شده است. بعلاوه، یک قطعه مرمر به شکلی تراشیده شده که مرد بزرگ الجثه ای را حین تاج گذاشتن بر سر مردی دیگر به تصویر میکشد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 آبان 1402 بروزرسانی: 9 آبان 1402 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 2026

به "کشف یک ساختمان و گنجینه های یک شهر غرق شده باستانی در زیر آبهای یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک ساختمان و گنجینه های یک شهر غرق شده باستانی در زیر آبهای یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید