ابراهیمی: تحریم ها بهانه است؛ با این شرایط فرگوسن هم نمی تواند کاری کند، هنوز 39 میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارم!

به گزارش مجله زیتوا، ناصر ابراهیمی، مربی پیشین تیم ملی ایران گفت: برای اینکه پول مربیان را نمی توانند پرداخت نمایند, الان مد شده است که می گویند تحریم هستیم.

ابراهیمی: تحریم ها بهانه است؛ با این شرایط فرگوسن هم نمی تواند کاری کند، هنوز 39 میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارم!

از وبلاگ ستاره دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران, درباره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و اینکه کالدرون نیز مانند استراماچونی, باشگاه را در صورت عدم دریافت مطالباتش تهدید به جدایی نموده است, گفت: ابتدا باید بگویم جانشین برانکو و کی روش شدن در ایران چه برای مربی کوچک و چه برای مربی بزرگ سخت است. کی روش هشت سال در ایران بود و کار هایی که می خواست را به فوتبال ایران و بازیکنان دیکته کرد. با این اوصاف خیلی سخت است که مربی دیگری جای او قرار بگیرد و کار را به همان شکل پیش ببرد. ویلموتس که هیچ, حتی اگر فرگوسن هم به ایران می آمد نمی توانست تیم ملی را جمع کند.

وی ادامه داد: پرسپولیس هم همین طور, برانکو تیم را در انتهای جدول تحویل گرفت و در سال اول, در رتبه دوم جدول و سه سال بعد قهرمان کرد. این یعنی همه چیز در این باشگاه بر مبنای برانکو بوده و حالا کار کالدرون سخت است. از طرف دیگر باید پرسید که چرا این قدر ضعف پیدا می گردد و فوراً مدیرعاملان را عوض می نمایند؟ اگر انصاری فرد خوب بود, چرا او را 15 سال پیش حفظ نکردند؟ فتح الله زاده اگر خوب بود چرا رفت که دوباره به استقلال بیاید؟ یک مدیر کار بلد مثل انصاری فرد باید در باشگاه بماند و یک برنامه درازمدت را پیاده کند.

مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به مسائلی که گفته می گردد برای انتقال پول مربیان خارجی وجود دارد, یادآور شد: همه در این مملکت یاد گرفته اند که همه چیز را به تحریم ربط دهند. از دست فروش و کارگر و بنا گرفته تا مدیران یاد گرفته اند بگویند تحریم هستیم. الان کالدرون در پرسپولیس نتیجه گرفته است و نباید از لحاظ اقتصادی برای او دردسر درست گردد. از طرف دیگر طرفدار نمی تواند به باشگاه برود و برای تعویض پست ها و مدیر و مربی شعار حیا کن و رها کن سر بدهد. این در هیچ کجای جهان دیده نمی گردد.

وی با مطرح کردن این سؤال که بعد از استراماچونی حالا نوبت کالدرون است تا تیمش را به دلیل مسائل اقتصادی ترک کند, توضیح داد: امور اقتصادی چگونه در باشگاه ها کار می نماید که اول باید مربی برود و بعد پولش را بدهند؟ برای استراماچونی چه اتفاقی افتاده است که با وجود نتیجه دریافت در استقلال, تیمش را ترک نموده و گفته است نمی خواهم برگردم؟!

ابراهیمی با بیان اینکه وقتی مربی خواستار دریافت مطالباتش می گردد, این موضوع به بازیکنان نیز سرایت می نماید و باعث به هم خودرن تمرکز تیم می گردد، اشاره نمود: من که پنج بار با علی پروین پرسپولیس را قهرمان کردم, هنوز 39 میلیون تومان طلب دارم. اگر این پول را به موقع می گرفتم می توانستم با آن پول خانه بخرم، ولی نداند. الان می گویند برو پولت را از مرحوم خطیب بگیر که با شما قرارداد بسته است. الان هم همین طور است وقتی مسائل اقتصادی به وجود می آید روی مسائل روحی و روانی تأثیر می گذارد. الان مد شده است که می گویند تحریم هستیم و همین موضوع را بهانه می نمایند. حتی میوه فروشی که میوه ها را از هم جدا می نماید، می گوید تحریم هستیم!

مربی پیشین تیم ملی ایران درباره مسائلی که تیم فوتبال امید برای آماده سازی مسابقات انتخابی المپیک دارد و بازیکنان در اختیار این تیم قرار نمی گیرند, توضیح داد: فدراسیون ضعیف عمل نموده است. قبلاً یک تیم به جام جهانی می رفت و الان چهار پنج تیم و با اینکه کار آسان تر شده است، اما ما هنوز مسائل زیادی داریم. در سایر رده ها هم همین طور است. در رده امید باشگاه ها برای بازیکنان زحمت می کشند و می خواهند از آنها استفاده نمایند, چون اگر تیم ها نتیجه نگیرند مربی و مدیر عوض می گردد. ما با این شرایط در رده های نوجوانان, جوانان و امید شانس نداریم و اگر کسی توانست یکی از این تیم ها را قهرمان آسیا کند, شاهکار نموده است.

وی یادآور شد: الان سپاهان به دو بازیکن اش (نورافکن و محبی) احتیاج شدید دارد و نبود این بازیکنان روی نتیجه تأثیر می گذارد. نبود بعضی بازیکنان ممکن است قهرمانی را از یک تیم بگیرد و در بعضی دیگر تیم ها, باعث سقوط گردد. من هم که الان 78 سال دارم, اگر سرمربی یک تیم لیگ رجحان بودم در این شرایط بازیکن به تیم امید نمی دادم. فدراسیون باید برای این کار از ابتدا برنامه ریزی مناسبی می کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 387

به "ابراهیمی: تحریم ها بهانه است؛ با این شرایط فرگوسن هم نمی تواند کاری کند، هنوز 39 میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراهیمی: تحریم ها بهانه است؛ با این شرایط فرگوسن هم نمی تواند کاری کند، هنوز 39 میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید