ادامه واکنش ها به سفر جنجالی نمایندگان، پرداخت هزینه سفرها سرآغاز انحرافات

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران : ایلنا نوشت: تحلیلگر سیاسی اصولگرا با انتقاد از سفر خانوادگی جمعی از نمایندگان به مشهد گفت: باید دقت و توجه زیادی به این مساله داشته باشیم چراکه بسیار مهم است و انحرافات هم از همین موارد شروع می گردد که مثلاً هزینه سفر خانواده شان پرداخت گردد و بعد به تدریج اقدام به استفاده های دیگر نمایند، در واقع شروع انحراف از این جاست و باید روی این ها حساس بود.

ادامه واکنش ها به سفر جنجالی نمایندگان، پرداخت هزینه سفرها سرآغاز انحرافات

از سفر با شرایط تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی اصولگرا در مورد سفر اخیر نمایندگان به مشهد که به صورت خانوادگی اما تحت عنوان سفر فراکسیون محرومیت زدایی و با دعوت شهرداری مشهد انجام شد و واکنش هایی را در پی داشت، گفت: ببینید صرف بودجه بیت المال برای هر گونه استفاده شخصی اکیداً ممنوع است. خاطرتان هست در یکی از کشورهای اروپایی که اتفاقا اخیرا هم این موضوع رخ داده است، صرفاً به خاطر این که همسر نخست وزیر برای برخی از خریدها از ماشین دولتی استفاده نموده بود، وی مجبور به عذرخواهی شد.

وی ادامه داد: این اتفاق نشان می دهد که چنین موضوعاتی در آن کشورها هم دارای اهمیت است که افراد و کسانی که از بودجه و امکانات دولتی استفاده می نمایند، مانند نمایندگان مجلس به هیچ وجه برای خود و خانواده شان از بودجه بیت المال استفاده شخصی نداشته باشند.

ایمانی گفت: باید دقت و توجه زیادی به این مساله داشته باشیم چراکه بسیار مهم است و انحرافات هم از همین موارد شروع می گردد که مثلاً هزینه سفر خانواده شان پرداخت گردد و بعد به تدریج اقدام به استفاده های دیگر نمایند، در واقع شروع انحراف از این جاست و باید روی این ها حساس بود.

وی اضافه نمود: این جا کار رسانه ها است که باید نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و عکس العمل نشان دهند که از بودجه بیت المال استفاده نگردد.

این تحلیلگر اصولگرا در ادامه به مساله خودروهایی که خبر اختصاص آن به نمایندگان منتشر شد، اشاره و اعلام کرد: مسئله ماشین های نمایندگان مجلس هم که نمی دانم بالاخره به کجا رسید، اما از اقدامات نابه جای مجلس یازدهم بود که واقعاً باید این اقدام خود را پس بگیرد، اینکه نمایندگان مجلس بخواهند مدل خاصی از خودروها به آن ها اختصاص پیدا کند حتما مردم نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند و حساسیت دارند.

وی گفت: نمایندگان باید با خودروی شخصی خود به مجلس بیایند، چون محل کارشان است. مگر به یک کارمند اداره که محل کار او در یک وزارتخانه است، ماشین می دهند؟ نماینده مجلس هم به همین صورت. هیچ فرقی با آن ها نمی کند، او محل کارش مجلس است و آن یکی محل کارش فلان وزارتخانه، اگر در دوره های قبل به نمایندگان ماشین داده می شد هم اشتباه بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 982

به "ادامه واکنش ها به سفر جنجالی نمایندگان، پرداخت هزینه سفرها سرآغاز انحرافات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه واکنش ها به سفر جنجالی نمایندگان، پرداخت هزینه سفرها سرآغاز انحرافات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید