اعمال تغییرات تازه در سامانه نسخه الکترونیک ، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده و تغییرات مرتبط با ارجاع و دسترسی به سوابق بیمه شده را از مهمترین تغییرات اعمال شده در پنل نسخه الکترونیک نام کرد.

اعمال تغییرات تازه در سامانه نسخه الکترونیک ، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حنان حاجی محمودی، گفت: کلیه پیشنهاداتی که در راستای بهبود استقرار نسخه الکترونیک مطرح می شود در کار گروه های مربوطه بررسی شده و اولویت بندی می شوند. تا کنون هم تغییرات زیادی جهت سهولت استفاده کاربران در سامانه ایجاد شده است.

به گفته وی، بیشتر مسائل مراکز درمانی در ثبت نسخ الکترونیک برطرف شده است و هر ماهه هم شاهد اعمال تغییرات نو در سامانه هستیم.

وی اضافه نمود: هم اکنون هم بسیاری از موارد از جمله استعلام از سامانه نظام پزشکی در ثبت نسخه کاغذی، قوانین و تعرفه های دندانپزشکان متخصص و جداسازی فیلد تجهیزات پزشکی از دارو ها در سامانه نسخه الکترونیک در محیط تست مستقر شده اند و پس از بررسی های کارشناسی این موارد به محیط اصلی منتقل می شوند.

او ادامه داد: یکی از تغییراتی که در سامانه اضافه شده است، امکان مشاهده سوابق بیمه شده برای پزشک است. برای استفاده از این امکان، با درخواست پزشک، پیامکی برای بیمه شده ارسال می شود و در صورتیکه بیمه شده دسترسی پزشک به محتوای سوابق درمانی وی را تایید کند، دسترسی پزشک برای آن ایجاد می شود.

وی به پیاده سازی تغییراتی در نحوه نمایش اصالت های سوزانده شده در سامانه اشاره کرد و گفت: امکان ثبت اصالت برای دارو های غیر بیمه ای هم در سامانه فراهم است و داروخانه می تواند نسبت به سوزاندن دارو های مشخص شده در این گروه هم اقدام کند و مجموعا ثبت و کنترل اصالت های ثبت شده برای داروخانه راحت تر شده است.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، وی یکی دیگر از تغییراتی که اخیرا در سامانه ایجاد شده است را امکان دسترسی به داشبورد جهت رویت عملکرد پزشکان شاغل در درمانگاه ها و بیمارستان ها معرفی کرد و اضافه نمود: با استفاده از این امکان که به زودی برای سایر مراکز طرف قرارداد هم ایجاد می شود، مراکز می توانند نسبت به کنترل عملکرد، سهم سازمان و تعداد نسخ ثبت شده در مرکز اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1523

به "اعمال تغییرات تازه در سامانه نسخه الکترونیک ، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تغییرات تازه در سامانه نسخه الکترونیک ، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید