افزایش بی سابقه متقاضیان بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری در آمریکا

به گزارش مجله زیتوا، ایالت ها و شهرداری ها در سرتاسر آمریکا برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید19 به حالت تعطیل درآمده اند در حالیکه وب سایت های بیکاری تجربه ای بی نظیر و بی سابقه را از سر می گذرانند: ثبت ادعای بی کاری بالغ بر 10 میلیون نفر.

افزایش بی سابقه متقاضیان بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از بروکینگز، ایالات متحده آمریکا در سال 2008 رکود اقتصادی بی سابقه ای را تجربه کرد. آژانس های دولتی در آن دوران در هفته حدود 665 هزار ادعای بیکاری را ثبت می کردند. اما اکنون بیش از 10 میلیون آمریکایی در ماه مارس (اسفند و فروردین) درخواست بیمه بیکاری کردند زیرا مشاغل در واکنش به همه گیری کووید19 به حالت تعلیق درآمده اند.

به گفته اقتصاددانان، توصیه به ماندن در خانه که هم اکنون بسیاری از کشورها رایج است، ممکن است منجر به افزایش 20درصدی نرخ بیکاری کارگران در هفته های آینده شود.

لس آنجلس تایمز نوشت در شرایط عادی تنها حدود 28درصد از آمریکایی های بیکار از مزایای بیکاری برخوردار می شوند اما در شرایط رکود اقتصادی بزرگ سال 2008 این نرخ به 40درصد افزایش یافت.

اکنون اما کارگران در بسیاری از موارد، از نظر قانونی موظفند برای محافظت از سلامت عمومی کار نکنند و انتظار می رود آمار متقاضیان بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری بیش از هر زمان دیگری افزایش یابد.

کنگره، سه برنامه جدید در همین رابطه ایجاد کرد که همه آنها برای مدت زمان کمتر از یک سال ادامه خواهند داشت. اگرچه این سطح از حمایت از کارگران بی سابقه است، اما آژانس های بیکاری نیز باید هرچه سریعتر این تغییرات را برای دستیابی به بودجه مورد نیاز پیاده سازی کنند.

واشنگتن با یک بسته محرک 2 تریلیون دلاری که شامل گسترش مزایای بیکاری است به این فاجعه پاسخ داد اما مشکل دیگر این است که به گفته کارشناسان برنامه بیمه بیکاری قدیمی و پر از شکاف ها و قوانینی است که هنوز هم می تواند افراد بیکار را بدون پشتوانه در سرما رها کند.

به نظر می رسد این ها اقداماتی موقت و جهت خوشامد عمومی در جامعه است در حالیکه مسائل ساختاری و اساسی همچنان به قوت خود باقی هستند و بعد از سرانجام یافتن نقدینگی تزریق شده، سبب آسیب دیدن برنامه بیکاری خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 647

به "افزایش بی سابقه متقاضیان بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بی سابقه متقاضیان بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید