بازی کردن ثروتمندان عرب با جان چیتا ها برای رقابت در شبکه های اجتماعی!

به گزارش مجله زیتوا، خرید چیتا از سوی افراد ثروتمند در کشور های حاشیه خلیج فارس صرفا برای رقابت در رسانه های اجتماعی موجب انقراض این حیوان می شود.

بازی کردن ثروتمندان عرب با جان چیتا ها برای رقابت در شبکه های اجتماعی!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، شبکه سی ان ان گزارش داد: تنها حدود هفت هزار و 500 چیتا در حیات وحش جهان باقی مانده اند. ماهیت زیبای چیتا ها سبب شده است این حیوانات در معرض هدف افراد ثروتمند در کشور های حاشیه خلیج فارس قرار بگیرند. این افراد ثروتمند این حیوان را به عنوان یک حیوان خانگی خریداری می کنند تا تصاویر آن را در رسانه های اجتماعی منتشر کنند. این در حالی است که فعالان در تلاش برای حفاظت از این حیوان زیبا و بقای آن در کره زمین هستند.

بر اساس این گزارش، هر ساله شماری توله چیتا از قاچاقچیان در آفریقا کشف می شود. این چیتا ها زمانی که نجات داده می شوند شانس زندن مانده پیدا می کنند. بر اساس گزارش ها، هر ساله حدود 300 چیتا در آفریقا قاچاق می شود و برخی از آن ها در این راستا جان خود را از دست می دهند. شمار زیادی از چیتا ها از اتیوپی به سوی سومالی و از آنجا به کشور های دیگر قاچاق می شود. این یک راستا اصلی ترانزیتی برای قاچاق حیوانات در شاخ آفریقا محسوب می شود. این حیوانات از طریق خلیج عدن به سوی شبه جزیره عرب منتقل می شوند.نجات یافتگان از این سفر خطرناک به یک ابزار زینتی گران قیمت تبدیل می شوند و ثروتمندان عرب از این حیوانات برای رقابت در رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. گفته می شود دست کم هزار چیتا در اختیار افراد ثروتمند در کشور های عربی واقع شده است. به گفته کارشناسان، بیشتر این چیتا ها طی یک یا دو سال اسارت جان خود را از دست می دهند. در حالی که تجارت و مالکیت این حیوانات در کشور های حاشیه خلیج فارس ممنوع است، اما این قوانین اجرا نمی شود. پلیس شبکه های خرید و فروش چیتا ها را زیر نظر دارد، اما برای کسی که بخواهد یک چیتا بخرد، پیدا کردن آن کار دشواری نیست.

سی ان ان در ادامه اضافه کرد: بازار های آنلاینی در عربستان سعودی برای خرید و فروش حیوانات وجود دارد و زمانی که شما در آن نام چیتا را جستجو می کنید، چندین صفحه برای شما نمایش داده می شود که در حال تبلیغ برای فروش چیتا های دو تا سه ساله هستند.خبرنگار این شبکه با یکی از فروشندگان این حیوان تماس گرفت و فرد فروشنده گفت: هر تعداد چیتای نر یا ماده و از هر کجا که بخواهید داریم و این چیتا ها را از طریق یک وب سایت مرتبط با یک فرد وارد می کنیم و یک دلال سعودی هم این کار را انجام می دهد و بیش از 80 چیتا دارم.

قیمت این چیتا ها در این پایگاه اینترنتی در عربستان سعودی از 6 هزار و 600 دلار شروع می شود.مقامات دولت سعودی از پاسخ دادن به درخواست های متعدد سی ان ان به منظور اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

یک کارشناس در این باره گفت: هر کسی که یک چیتا می خرد در واقع به انقراض این حیوان کمک می کند. این روند سبب انقراض آن ها می شود. این حیوانات باید در حیات وحش زندگی کنند نه در قفس ها. این وظیفه ماست که از این حیوانات محافظت کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 6

به "بازی کردن ثروتمندان عرب با جان چیتا ها برای رقابت در شبکه های اجتماعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی کردن ثروتمندان عرب با جان چیتا ها برای رقابت در شبکه های اجتماعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید