تور آفریقای جنوبی ارزان: بیش از 60 پنگوئن آفریقایی مرده در ساحل بولدرز، آفریقای جنوبی یافت شدند

به گزارش مجله زیتوا، بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی آفریقای جنوبی در بیانیه ای گفته است به نظر می رسد لانه زنبورها در این ناحیه مورد مزاحمت قرار گرفته است. هرچند پیش از این مشاهده شده بود که زنبورها پنگوئن ها را نیش بزنند، با این حال این اتفاق هیچ گاه در چنین مقیاسی رخ نداده بود.

تور آفریقای جنوبی ارزان: بیش از 60 پنگوئن آفریقایی مرده در ساحل بولدرز، آفریقای جنوبی یافت شدند

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

کاتا لودینیا، مدیر بخش تحقیق در بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی، گفت که تیم او در ابتدا تصور می کرد یک شکارچی عامل این مرگ ها باشد. با این حال تشریح لاشه ها نشان داد که نه شکارچی و نه بیماری، بلکه نیش زنبور عامل مرگ آن ها بوده است. در بدن تعدادی از این حیوانات تا 20 جای نیش زنبور یافت شده است.

وی اضافه کرد: پس از تعیین شدن نحوه مرگ دامپزشک ما به محل حادثه بازگشت و زنبورهای مرده را در آن قسمت از ساحل پیدا کرد.

محیط بانان این نهاد قصد دارند در ساحل بولدرز لانه های پنگوئن ها را از نزدیک زیر نظر بگیرند تا اگر این پرندگان تخم یا جوجه داشته باشند مداخله نمایند و آ ن ها را نجات دهند.

پنگوئن های پا سیاه

از پنگوئن های آفریقایی، که به نام پنگوئن های پا سیاه هم مشهور هستند، تنها 10 هزار و 300 جفت در آفریقای جنوبی به جای مانده است و بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی می گوید در طول 20 سال گذشته 40 هزار جفت از این حیوانات از میان رفته اند.

دکتر دیوید روبرتز، دامپزشک بالینی بنیاد، در این باره گفت: جمعیت پنگوئن های آفریقایی به سرعت در حال کاهش است و تماشا مرگ تعداد زیادی از جمعیت بالغ و سالم آن ها بسیار ناراحت نماینده است.

تهدیدهای اصلی برای پنگوئن های آفریقایی شامل مواردی همانند کمبود غذا، رقابت با صنعت شیلات بر سر منابع محدود ماهی و آبزیان، افزایش تردد کشتی ها، نشت نفت و آلودگی، تغییرات آب و هوایی، بیماری ها و حضور شکارچیان می گردد.

بنابر آمارها کمبود غذا باعث شده است که تنها یک سوم جوجه پنگوئن ها در آفریقای جنوبی در اولین سال زندگی خود در دریا زنده بمانند.

کارشناسان خواهان اتخاذ تدابیر ویژه برای حفاظت از این حیوانات شده اند و نسبت به انقراض این گونه کمیاب از پرندگان ساحلی هشدار داده اند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1527

به "تور آفریقای جنوبی ارزان: بیش از 60 پنگوئن آفریقایی مرده در ساحل بولدرز، آفریقای جنوبی یافت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی ارزان: بیش از 60 پنگوئن آفریقایی مرده در ساحل بولدرز، آفریقای جنوبی یافت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید