تماس تصویری طوطی ها به کشفی مجذوب کننده منجر شد، عکس

به گزارش مجله زیتوا، محققان دریافتند که طوطی ها ترجیح می دهند به جای تماشای ویدیوهای ازپیش ضبط شده، با دیگر پرندگان تماس تصویری زنده داشته باشند.

تماس تصویری طوطی ها به کشفی مجذوب کننده منجر شد، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، طوطی ها ذاتاً موجوداتی اجتماعی هستند. وقتی این پرندگان در قفس باشند، معمولاً دیگر مجالی برای ارتباط با دیگر پرندگان نمی یابند و این امر می تواند برای شادبودن و سلامت آن ها مضر باشد. اکنون به نظر می رسد راه چاره این مسئله در برقراری تماس تصویری با طوطی های دیگر باشد. محققان دانشگاه گلاسکو اسکاتلند و دانشگاه نورث ایسترن آمریکا دریافتند که طوطی ها ترجیح می دهند به جای دیدنی ویدیوهای ازپیش ضبط شده، با دیگر پرندگان تماس تصویری زنده داشته باشند.

براساس پژوهش نو و گزارش دانشگاه گلاسکو، محققان به 9 نفر که صاحب طوطی بودند تبلت هایی مناسب این پرندگان دادند و سپس طی یک دوره شش ماهه رفتار طوطی ها را آنالیز کردند. در طی این زمان، طوطی هایی که به وسیله چت ویدیویی با یکدیگر تماس داشتند، توانستند در مجموع در 12 تماس مختلف دیگر تا سه ساعت با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. بعلاوه در این مدت، محققان ویدیوهای از پیش ضبط شده را نیز به طوطی ها نشان دادند.

تماس تصویری طوطی ها با یکدیگر

صاحبان این طوطی ها گزارش دادند که طوطی ها در طول تماس های زنده، ظاهراً بیشتر لذت می بردند. سپس محققان تعداد تماس ها را افزایش دادند تا واکنش طوطی ها را بسنجند. در هر جلسه آزمایش، طوطی ها اجازه داشتند تا دو تماس برقرار نمایند و محققان دریافتند که طوطی هایی که تماس های زنده داشتند، 46 درصد بیشتر مایل بودند که از فرصت دوم برای برقراری تماس استفاده نمایند. اما مواقعی که ویدیوهای از پیش ضبط شده دیدن نموده بودند، تمایلی کمتری برای تجربه دوم داشتند.

در مجموع، طوطی ها 561 دقیقه به تماس ویدیویی زنده پرداختند، درحالی که فقط 142 دقیقه را برای دیدنی ویدیوهای از پیش ضبط شده صرف کردند.

محققان می گویند که ظاهراً این تماس های ویدیویی زنده، زندگی واقعی را برای این پرندگان تداعی می نماید. درواقع رفتار این طوطی ها در هنگام تعامل با یک پرنده زنده دیگر، اغلب منعکس نماینده رفتارهایی است که آن ها با طوطی های دیگر در طبیعت انجام می دادند.

اگرچه این مطالعه مقیاس بزرگی ندارد، اما محققان می گویند که انجام چنین پژوهش هایی می تواند به پایه گذاری نوعی اینترنت برای حیوانات خانگی یاری کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 2035

به "تماس تصویری طوطی ها به کشفی مجذوب کننده منجر شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تصویری طوطی ها به کشفی مجذوب کننده منجر شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید